Strona główna 0_Slider Kolejne dwa serca na nakrętki stanęły w Świdnicy!

Kolejne dwa serca na nakrętki stanęły w Świdnicy! [FOTO]

0

W Świdnicy stanęły kolejne dwa czerwone kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Pierwszy został zamontowany przy parkingu nad zalewem Witoszówka, a drugi stanął na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, przed wejściem na stadion. Sponsorami pojemników są świdniczanie, Małgorzata i Marek Podleśni.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Zbieranie nakrętek znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać o każdej porze dnia i nocy.

Chcemy, aby dochód ze sprzedaży nakrętek trafiał do jak największej liczby potrzebujących dlatego też proponujemy system rotacyjny, w którym co kilka tygodni zmieniana będzie osoba na rzecz której prowadzona jest zbiórka. Przy koszach w kształcie serca będzie tabliczka z informacją dla kogo i do kiedy potrwa dana zbiórka – mówi Szymon Chojnowski, wiceprezydent Świdnicy.

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia od organizacji charytatywnych bądź osób prywatnych, które wymagają wsparcia przez Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy pod numerem telefonu – 74 856 29 99 bądź elektronicznie pod adresem – [email protected]

Pierwsze w Świdnicy “nakrętkowe serce” stanęło przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland, niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów. Drugie ustawione zostało przy pawilonach handlowych znajdujących się przy ulicy Zamenhofa.

/UM Świdnica, opr. mn/