Strona główna Sport Piłka nożna Kolejne bardzo wysokie zwycięstwa naszych drużyn młodzieżowych

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwa naszych drużyn młodzieżowych

0

Kolejne gry kontrolne mają za sobą juniorzy młodsi i trampkarze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Obie nasze ekipy mierzyły się z rówieśnikami z Dzierżoniowa, juniorzy młodsi zagrali z Lechią, trampkarze z Akademią Piłkarską. 

Jako pierwsi na boisko wybiegli trampkarze, którzy podejmowali na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Akademię Piłkarską Dzierżoniów. Świdniczanie dowodzeni przez trenera Piotra Krygiera pewnie pokonali swoich przeciwników 9:4, choć nasz szkoleniowiec nie był do końca zadowolony z postawy defensywy i utraty aż czterech goli. Trzy trafienia zaliczył dla zwycięzców Kindel, po dwa Korab i Dudzic, a po golu dołożyli Lipiński oraz Paliński.

Skład: Wiechęć, Paliński, Holband, Nowak, Sztabiński, Korab, Cybruch, Taratuta, Dudzic, Kindel, Lipiński, Choromański, Szachniewicz, Zaczyński, Bereś, Sauter.

Swój pojedynek bardzo pewnie wygrali biało-zieloni juniorzy młodsi trenera Grzegorza Borowego. Nasi zawodnicy ograli na wyjeździe reprezentanta ligi wojewódzkiej – Lechię Dzierżoniów 5:1. Nasza przewaga w tym spotkaniu była ogromna i uczciwie trzeba przyznać, że dla miejscowych był to najniższy wymiar kary. Aż cztery trafienia padły łupem zawodników testowanych, a jedno Miłosza Kałwaka, który znakomicie przymierzył z dystansu, nie dając bramkarzowi przeciwników żadnych szans na skuteczną interwencję. Po raz trzeci w roku 2020 pokonaliśmy sparingowo Lechię Dzierżoniów (poprzednie dwa mecze rozegrane zostały w zimie). Tego lata był to dla nas już czwarty wygrany pojedynek kontrolny. Wcześniej w pokonanym polu pozostawiliśmy: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (13:1), Górnika Wałbrzych (4:3) i Ślęzę Wrocław (4:1). W niedzielę, 2 sierpnia o godz. 11.00 na stadionie OSiR-u Świdnica zagramy rewanż ze Ślęzą.

Skład: Przyborowski, Migas, Ratajczak, Kaźmierczak, Staroń, M. Solarz, Gliwa, Michta, J. Solarz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Trybuszewski, Kałwak, Jesionka, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Janas, Szewczyk.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/