Strona główna 112 Kierowca pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem

Kierowca pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem

1

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który został przyłapany na jeździe autem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, mężczyzna znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych.

26 lipca, około godz. 16.00 w jednej z miejscowości w gminie Świdnica policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Wydziału Prewencji zauważyli samochód osobowy marki Fiat. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej i sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy. – Przebadano go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie i uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/