Strona główna Bez kategorii Jak wybrać podręcznik do indywidualnej nauki angielskiego?

Jak wybrać podręcznik do indywidualnej nauki angielskiego?

0

Jeśli decydujemy się na samodzielną naukę języka, kluczowy jest wybór dobrego podręcznika do angielskiego. Znajdziemy mnóstwo różnorodnych publikacji, jak więc wśród nich odnaleźć ten właściwy? Przede wszystkim musimy zastanowić się jaki jest cel naszej nauki – inna jest specyfika książek np. nastawionych na przygotowania do egzaminu językowego, czy może skupiających się na komunikacji lub związanych z branżowym słownictwem. Ważny jest także nasz wiek, a ponadto stopień zaawansowania. Nie możemy też zapomnieć o kwestii estetycznej, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że z ładniejszych podręczników uczy się nam przyjemniej, a jednocześnie łatwiej.

Spis treści, różnorodność tematów i estetyka
W nauce języka obcego najważniejszą kwestią jest uświadomienie sobie po co to robimy i co chcemy dzięki temu osiągnąć. Pomogą nam w tym podręczniki do angielskiego z odpowiednim słownictwem i tematami. Zwróćmy uwagę również na różnorodność zagadnień, ćwiczeń, zadań i tekstów. Nie ma nic gorszego, niż popadnięcie w monotonię nauki… Dzięki różnorodności materiałów nasz mózg jest lepiej stymulowany, cały czas nowymi bodźcami, dzięki czemu proces uczenia będzie efektywniejszy. Im więcej sposobów na pracę z językiem, tym lepiej dla nas. Każde urozmaicenie jest jak najbardziej bowiem wskazane. W tym wszystkim istotna jest również oprawa wizualna podręcznika. Większość z nas jest wzrokowcami, więc ładnie wydana książka będzie zachęcać do nauki.

Poziom językowy
Jeśli nie wiemy nic o danym języku, a sięgniemy po akademicki podręcznik do angielskiego to… nie ma to najmniejszego sensu. Kluczowe jest rozpoczęcie nauki od poziomu, na którym faktycznie jesteśmy i pomału, małymi kroczkami dążenie do wyznaczonego celu. Jeśli mieliśmy już styczność z danym językiem, warto rozpocząć od określenia poziomu biegłości, na którym jesteśmy. Dzięki temu nie będziemy się nudzić, przerabiając jeszcze raz ten sam materiał, a tym samym będziemy sukcesywnie powiększać wiedzę i umiejętności. Podręcznik do angielskiego, który wybraliśmy powinien posiadać zarówno ćwiczenia gramatyczne, listeningi, teksty czytane oraz słownictwo. Jeśli zależy nam na kompleksowej nauce musimy pamiętać o wszystkich tych sferach.

Opinie innych na wagę złota
Oczywiście musimy samodzielnie podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego podręcznika do angielskiego. To nam ma on odpowiadać i odpowiednio motywować do postawionych celów. Jednak chcąc mieć pewność co do słuszności naszego wyboru warto zasięgnąć opinii osób, które zajmują się nauczaniem języka angielskiego na co dzień. Dzięki temu dostaniemy informacje z pierwszej ręki w co warto inwestować, a w co niekoniecznie. Kto jak kto, ale praktycy się na tym znają. Oczywiście każdy ma inny gust i oczekiwania, dlatego nie możemy się tym w 100% kierować. Jednak jeśli popytamy znajomych, nauczycieli, poczytamy fora internetowe nasz światopogląd znacznie się zwiększy, dzięki czemu zakup dobrego podręcznika do angielskiego będzie znacznie łatwiejszy.

/Artykuł sponsorowany/