Strona główna 0_Slider #GaszynChallenge dla chorych maluchów. Pompują przedszkolaki, seniorzy, urzędnicy, radni, pracownicy muzeum i...

#GaszynChallenge dla chorych maluchów. Pompują przedszkolaki, seniorzy, urzędnicy, radni, pracownicy muzeum i fabryk [VIDEO]

1

Radni, urzędnicy, strażacy, nauczyciele i przedszkolaki, pracownicy instytucji oraz zakładów i firm działających na terenie powiatu świdnickiego dołączyli do internetowego wyzwania, organizowanego w szczytnym celu. Celem akcji #GaszynChallenge jest zbiórka pieniędzy na leczenie dzieci, cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni.

18-miesięczny Wojtek Howis z Galewic (woj. łódzkie), któremu pierwotnie dedykowana była cała akcja, choruje na SMA. Rodzice chłopca postanowili zwrócić się o pomoc w zbiórce pieniędzy na kosztowną terapię. W celu wsparcia zbiórki, w połowie maja, z inicjatywy druha Marcina Topora z OSP w Gaszynie, rozpoczęła się akcja #GaszynChallenge. – Zasady bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie – wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie – wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby – tłumaczył strażak.

Inicjatywa błyskawicznie zaczęła zataczać coraz szersze kręgi i swoim zasięgiem w krótkim czasie objęła niemal całą Polskę, dzięki czemu na konto akcji trafiły setki tysięcy złotych, a na rzecz małego Wojtka przekazano ponad 10,5 mln złotych. Osiągnięcie celu nie zakończyło jednak charytatywnego przedsięwzięcia – środki cały czas są zbierane w celu wsparcia leczenia innych dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, w tym dla 11-miesięcznej Mii Kurtuldu z Wrocławia.

Do #GaszynChallenge licznie przyłączyli się strażacy ochotnicy z terenu powiatu świdnickiego, pracownicy urzędów, samorządowcy, sportowcy, świdniccy policjanci, leśnicy, ratownicy, strażnicy miejscy, funkcjonariusze ze świdnickiego aresztu, pracownicy MPK Świdnica, załogi fabryk Electrolux ze Świdnicy i Żarowa, AAM Poland, a także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie, a nawet maluchy z żarowskiego przedszkola.

/opr. mn/