Strona główna Sport Piłka nożna Dziś biało-zieloni walczą o kolejne trofeum!

Dziś biało-zieloni walczą o kolejne trofeum! [BĘDZIE LIVE]

0

Po wygraniu dolnośląskiej IV ligi i upragnionym awansie na wyższy szczebel rozgrywkowy, piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica mają chrapkę na kolejny sukces. Już dziś o godz. 17.00 zagramy w Domaszkowie z miejscowym Śnieżnikiem w wielkim finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. 

Z pewnością mało kibiców obstawiało, że przedstawiciel klasy A ma szansę dojść aż do finału. Śnieżnik zasłużył jednak na to notując najpierw cztery wygrane, a następnie odprawiając z kwitkiem czwartoligową Lechię Dzierżoniów. Gospodarze dzisiejszej potyczki chcą sprawić kolejną niespodziankę i sięgnąć po okazałe trofeum. Stawką jest zwycięstwo na terenie Podokręgu Wałbrzych i awans na szczebel dolnośląski, gdzie gra toczyć się będzie już o fazę ogólnopolską. Początek spotkania o 17.00, Swidnica24.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE.

Świdniczanom marzy się z pewnością powtórzenie sukcesu sprzed 16 lat (2004 rok). Wtedy to do Świdnicy zawitała już na szczeblu ogólnopolskim Pucharu Polski pierwszoligowa Pogoń Szczecin, wygrywając nieznacznie 3:2. Biało-zieloni wykonali w tym sezonie już sześć kroków, do pełni szczęścia brakuje jeszcze trzech… Jesteśmy w finale na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ewentualny triumf nad A-klasowym Śnieżnikiem Domaszków pozwoliłby nam awansować na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Tam spotkałyby się cztery najlepsze ekipy – mistrzowie swoich stref. Awans na szczebel ogólnopolski wywalczy tylko jedna drużyna. Przypomnijmy, że najbliżej tego celu byliśmy ostatnio w 2015 roku. W wielkim dolnośląskim finale ulegliśmy Ślęzie Wrocław 0:2. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska trafili następnie na pierwszoligową Bytovię Bytów, ulegając jej 0:1.

Podokręg Wałbrzych:

Finał:
Śnieżnik Domaszków (klasa A) – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica (III liga)

Dotychczasowe mecze Śnieżnika:
Zamek Gorzanów – Śnieżnik Domaszków 4:6
Śnieżnik Domaszków – Trojan Lądek Zdrój 10:0
Śnieżnik Domaszków – Włókniarz Kudowa Zdrój 4:2
Łomniczanka Stara Łomnica – Śnieżnik Domaszków 2:4
Śnieżnik Domaszków – Lechia Dzierżoniów 2:2 (karne: 5:4)

Dotychczasowe mecze Dabro-Bau Polonii-Stali:
Sudety Dziećmorowice – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:11
Czarni Wałbrzych – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:11
Orzeł Lubawka – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:6
MKS Szczawno Zdrój – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:9
Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 4:3
Bielawianka Bielawa – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:2

/MDvR/