Strona główna Kultura Dzień Sąsiada w Bagieńcu już w niedzielę

Dzień Sąsiada w Bagieńcu już w niedzielę

0

W niedzielę, 12 lipca Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na szóstą edycję Dnia Sąsiada  w ramach Artystycznego Lata w Bagieńcu.

Tradycyjnie odbędzie się Jarmark Produktów Lokalnych, na którym będzie gościć m.in. Manufakturę Agastyka tworzącą piękne kapelusze, a także Elżbietę Borowik, która pokaże  biżuterię i ręcznie robione maskotki. Będzie można kupić ręcznie robione lizaki, pierniki, żele, krówki oraz mrożone soki owocowe oraz lokalne produkty i płody rolne. Jak zwykle nie zabraknie międzypokoleniowych animacji i warsztatów plastycznych „pomaluj swój świat tysiącem barw” – to projekt wspólnego kreowania rzeczywistości poprzez współtworzenie wspólnego obrazu intuicyjnego w przestrzeni “Tu i Teraz”, który ma również na celu spędzenie aktywnego czasu wraz z najbliższymi, możliwością pobrudzenia się farbami, dobrej zabawy oraz tworzeniem wspólnoty dobrosąsiedzkiej łącząc pokolenia.

Nietuzinkowa postać wyłaniająca się z tzw “wolnego wybiegu” artystów współczesnego Alternatywnego Malarstwa Polskiego – Świdniczanka malarka, poetka , zielarka, rzeźbiarka , absolwentka Polsko-francuskiej szkoły Tantry Autorka kolekcji malarskich oraz wernisaży takich jak “Prapoczątek”,”Pióro Fenixa” oraz “Samouk” artystka Zyta Kołodziej-Bukra uchyli  rąbka tajemnicy malarstwa intuicyjnego w połączeniu z naturą .

– Zapraszamy wszystkich chętnych od najmłodszych do najstarszych, babcie, dziadków z wnuczkami, rodziców, ciocie i wujków, kuzynów oraz wszystkich chętnych sąsiadów Bagieńca i okolic, aby przybyli i utrwalili swój ślad na pamiątkę tego nietuzinkowego dnia na wspólnym obrazie, który będą podziwiać przyszłe pokolenia – zachęca pomysłodawczyni Artystycznego Lata Violetta Mazurek. Impreza odbywa się dzięki wsparciu Gminy Jaworzyna Śl, Starostwa Powiatowego oraz Fundacji PZU.

/opr. red./