Strona główna Wydarzenia Dowiedz się, czym jest wycenianie nieruchomości i co możesz dzięki niemu zyskać

Dowiedz się, czym jest wycenianie nieruchomości i co możesz dzięki niemu zyskać

0
Rynek mieszkaniowy w Polsce należy do bardzo dynamicznych. Ciągłe zakupy i sprzedaże lokali doprowadziły do rozkwitu branży doradczej. Specjaliści, których codziennym obowiązkiem jest wycenianie nieruchomości, dają każdemu równe szanse na zakup. Dzięki ich pracy i wiedzy możesz kupić nieruchomość, nie przepłacając.

Kto wycenia nieruchomości?
Określaniem ile powinna kosztować nieruchomość, zajmuje się rzeczoznawca. Ponieważ dysponuje on odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, takie wycenianie nieruchomości jest wiarygodne. Ceny lokali nie biorą się z kosmosu, a wynikają z kilkunastu istotnych czynników. Na podstawie tych parametrów znawca decyduje o wartości lokalu. Oczywiście jest to tylko sygnał dla Ciebie, a nie ostateczna wyrocznia.

Od czego zależy, ile to kosztuje?
Cena, którą określi rzeczoznawca, wynika m.in. z lokalizacji obiektu, jego stanu i roku budowy. Liczy się dostęp do komunikacji miejskiej, odległość od centrum i terenów zielonych. Ważne jest sąsiedztwo sklepów i szkół. To twarde parametry, które nie podlegają zmianie, niezależnie od osoby dokonującej wyceny nieruchomości. Tymi danymi podpiera się zarówno sprzedający, jak i kupujący.

Wycena nieruchomości a sentymenty
Osoby sprzedające lokal często zawyżają jego cenę, bo są z nim związane uczuciowo. Niestety to, że mieszkasz gdzieś całe życie i wychowały się tam trzy pokolenia, nie ma znaczenia. Profesjonalna wycena nieruchomości pomaga uzyskać kupującym właściwą cenę za nieruchomość. To podstawa do negocjacji podpartych faktami i wyliczeniami. Wycenianie nieruchomości chroni więc kupującego przed wydaniem zbyt dużej kwoty za lokal.

Do czego służy baza danych o nieruchomościach?
Wycenianie nieruchomości to proces, który odbywa się w każdym mieście. Dzięki umieszczeniu szczegółowych danych na stronie urban.one, każdy może sprawdzić efekty pracy rzeczoznawców. Ceny pochodzące z ich dokumentów oraz z aktów notarialnych to wiarygodne źródła dla Ciebie. Sprawozdania pozwalają sprawdzić, czy cena z ogłoszenia jest adekwatna. Znajomość sytuacji na rynku z pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję o zakupie lub sprzedaży.

Wsparcie eksperta od wycen
W chwili podjęcia decyzji o zakupie lub sprzedaży warto skorzystać ze wsparcia eksperta. W zależności od tego, po której jesteś stronie, uzyskasz interesujące Ciebie dane. Rynek mieszkań i lokali jest dość nasycony, dlatego warto zasięgnąć języka przed poważną decyzją. Uzyskasz świeży pogląd na sytuację i być może unikniesz poważnego błędu. Takiego, który będzie cię kosztował sporą sumę pieniędzy.

/Artykuł sponsorowany/