Strona główna 0_Slider „Srający chłopek” i Maria Kunic na znaczkach promujących miasto

„Srający chłopek” i Maria Kunic na znaczkach promujących miasto

2

Dwa nowe znaczki turystyczne dołączyły do kolekcji związanej ze Świdnicą. Poświęcone są świdnickiej astronom oraz postaci tzw. „Bolka Myśliciela”.

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Można je nabyć już w piętnastu europejskich państwach. Na całym kontynencie działają też kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania „zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki. Świdnicką kolekcję tworzą m.in. znaczki z Bolkiem II Świdnickim, Katedrą Świdnicką, Kościołem Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz „Czerwonym Baronem”.

Do tego grona dołączyły właśnie dwa kolejne znaczki. – Jeden z nich jest znaczkiem okolicznościowym, a więc dostępnym wyłącznie do wyczerpania nakładu. Jest on poświęcony świdnickiej astronom Marii Kunic. Druga z nowości to klasyczny znaczek turystyczny przedstawiający bardzo oryginalną i jedyną w swoim rodzaju rzeźbę, tzw. „Bolka Myśliciela” – piszą przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Mowa o rzeźbie „srającego chłopka”, stojącego, a właściwie siedzącego przed oczyszczalnią ścieków.

Znaczki są do nabycia m.in. w świdnickiej Informacji Turystycznej w cenie 8 zł (znaczek turystyczny) i 13 zł (znaczek okolicznościowy).

/LOT „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, opr. mn/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim: Bez nowych zachorowań
Następny artykułDachowanie na łączniku, wrak porzucony przy drodze [FOTO]