Strona główna 0_Slider Zakończenie roku szkolnego inne niż dotychczas. Powrót do szkół od września?

Zakończenie roku szkolnego inne niż dotychczas. Powrót do szkół od września? [FOTO]

0

Uczniowie kończą rok szkolny, jakiego polska szkoła dotąd nie znała. Po trzymiesięcznym kształceniu na odległość, spowodowanym epidemią koronawirusa, przyszła pora na odebranie świadectw. Również w tym przypadku konieczne było zachowanie zasad bezpieczeństwa – utrzymując odstęp od innych osób, prowadząc uroczystości w małych grupach i rezygnując z uścisków na pożegnanie, przed rozpoczęciem wakacyjnej przerwy.

W Świdnicy wakacje rozpocznie dzisiaj blisko 4 tys. uczniów publicznych szkół podstawowych. Powrót do szkół nastąpi we wrześniu i będzie zarazem – zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego – powrotem do zajęć w tradycyjnej formie, a więc stacjonarnej. Podobnie ma to wyglądać w przypadku studentów. W wypowiedzi dla Radia Łódź, Morawiecki zapewnił, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu w walce z epidemią koronawirusa, na jesieni nie będą wprowadzone tak duże obostrzenia dla gospodarki, jak miało to miejsce na początku roku.

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – zapewnił premier. – Jeśli jesienią koronawirus ponownie zaatakuje, mamy dużo więcej doświadczenia i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu jak dotychczas. Zachęcamy do dystansowania się, do dezynfekcji i częstego mycia rąk oraz noszenia maseczek – dodał.

W sprawie powrotu do tradycyjnych zajęć w szkołach, głos zabrał ostatnio także resort edukacji. – Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych od września. Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, jako uzupełnienie tradycyjnych metod pracy – tłumaczyła Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej, w rozmowie z PAP. Zaapelowała przy tym, by nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół. – Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie – podkreśliła.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy:

/mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykuł18 absolutorium dla wójt gminy Świdnica