Strona główna Bez kategorii Wysokie sparingowe zwycięstwo Victorii

Wysokie sparingowe zwycięstwo Victorii

0

W ostatnią sobotę, 13 czerwca doszło do ciekawej, sparingowej potyczki pomiędzy Victorią Świebodzice a Gromem Witków. Nadspodziewanie łatwo świeżo upieczony beniaminek klasy okręgowej ograł jednak czołową ekipę okręgówki, zwyciężając różnicą trzech goli.

Victoria w zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/2020 wygrała rozgrywki grupy I klasy A, zapewniając sobie awans do klasy okręgowej. W ostatnim meczu kontrolnym świebodziczanom przyszło się mierzyć z trzecią siłą okręgówki sezonu 2019/2020 – Gromem Witków. Podopieczni Artura Zielonki mają za sobą udane rozgrywki, które ukończyli za plecami jedynie Nysy Kłodzko i Orła Lubawka. Można było się zatem spodziewać interesującego i zaciętego pojedynku. Victoria Świebodzice wygrała jednak pewnie w stosunku 3:0, ale trzeba pamiętać, że to tylko sparing i to rozegrany po tak długim rozbracie z futbolem spowodowanym pandemią koronawirusa. Dla zwycięzców w tym spotkaniu strzelali: Paweł Grzesiak, Jakub Nawojski i Dima.

Mecz był pod nasza kontrolą. Cieszy fakt, że stworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, zagraliśmy solidnie w obronie, jak i w środku pola. Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z silnym przeciwnikiem jakim jest Grom Witków. To był bardzo pożyteczny sprawdzian. Jeśli forma młodych piłkarzy będzie na poziomie pozwalającym na występy w drużynie seniorskiej, to oczywiste, że będą grać. Na tą chwilę bardzo cieszy ich postawa zarówno w treningach, jak i rozegranym meczu sparingowym. Drzwi do pierwszej drużyny są otwarte dla każdego juniora, który będzie na odpowiednim poziomie i przede wszystkim będzie chciał grać w drużynie seniorskiej – stwierdził trener Victorii Świebodzice, Daniel Gandera.

Skład zwycięskiej drużyny: Marcin Jaskółowski, Błażej Gromniak, Mariusz Błaszczak, Mariusz Antas, Michał Juszczyk, Daniel Gandera, Marcin Traczykowski, Paweł Grzesiak, Kacper Wiśniewski, Dominik Woźniak, Dima oraz Roman Morozov, Fabian Chrebela, Damian Morawski, Tomasz Rutkowski, Przemysław Kuźmiński, Adam Tarkowski, Jakub Nawojski.

/MDvR, Victoria Świebodzice/

Poprzedni artykułBanery wyborcze Trzaskowskiego zniszczone albo ukradzione
Następny artykułZebranie 50 podpisów warunkiem udziału w debacie o stanie Świdnicy