Strona główna 0_Slider Wakacje z remontami na kolei. Zmiany dla podróżnych, utrudnienia dla kierowców

Wakacje z remontami na kolei. Zmiany dla podróżnych, utrudnienia dla kierowców

0

14 czerwca weszły w życie zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Ma to związek z prowadzonymi przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe pracami remontowymi. Zmiany dotknęły połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie, a w kilku przypadkach kursować będzie komunikacja zastępcza. Kilkudniowe utrudnienia czekać będą również kierowców. Na przełomie czerwca i lipca wykonywany będzie częściowy remont przejazdu kolejowego na ulicy Wałbrzyskiej.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu jazdy, od 14 czerwca, na skutek prowadzonych przez PKP PLK prac remontowych, zmienią się godziny odjazdu i przyjazdu większości pociągów Kolei Dolnośląskich, a czasowo, na wybranych odcinkach, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Utrudnienia będą dotyczyć czterech linii kolejowych – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik dolnośląskiego przewoźnika.

Pasażerowie napotkają problemy m.in. na linii kolejowej nr 137, łączącej Legnicę z Kamieńcem Ząbkowickim, gdzie z uwagi na prowadzone przez PKP PLK prace zorganizowana zostanie komunikacja zastępcza na następujących odcinkach:

  • Dzierżoniów – Ząbkowice Śląskie (w okresie od 15 do 29 czerwca),
  • Świdnica Miasto – Dzierżoniów/Bielawa Zachodnia (w okresie od 29 czerwca do 3 lipca),
  • Legnica – Jawor w okresie (od 9 do 24 lipca),
  • Jawor – Strzegom w okresie (od 27 lipca do 3 sierpnia).

Zastępcza komunikacja prowadzona będzie również trasach Zgorzelec – Jelenia Góra, Kłodzko Główne – Kudowa Zdrój (od 4 do 29 sierpnia) oraz Wałbrzych Miasto – Głuszyca. Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii dostępny jest na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

Na tym nie koniec remontowych utrudnień. Od 29 czerwca do 4 lipca prowadzone będą roboty na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy. – Będą wykonane prace torowe (wzmocnienie podtorza, wymiana szyn i podkładów w torze nr 1). Prace obejmą też nawierzchnię drogową w strefie toru nr 1 i międzytorza.  Głównym efektem prac będzie poprawienie stanu technicznego toru, gwarantujący sprawny ruch pociągów. W trakcie robót ruch drogowy na przejeździe będzie prowadzony wahadłowo – tłumaczy Bohdan Ząbek z PKP PLK.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński