Strona główna Polityka Szymon Hołownia odwiedzi Świdnicę

Szymon Hołownia odwiedzi Świdnicę

4

Mimo że nie ma jeszcze nowej daty wyborów prezydenckich, nieoficjalna kampania wyborcza trwa. Pierwszy z nieoficjalnych kandydatów na urząd Prezydenta RP spotka się dzisiaj z mieszkańcami Świdnicy.

Szymon Hołownia podczas spotkania z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

Szymon Hołownia, dziennikarz, prezenter telewizyjny, pisarz i działacz społeczny szerokiej publiczności dał się poznać jako współprowadzący program talent show w stacji TVN. Wiele lat współpracował z Tygodnikiem Powszechnym, był dyrektorem stacji telewizyjnej Religia TV. Pisał dla Gazety Wyborczej, tygodników Newsweek i Wprost. Jest założycielem dwóch fundacji, które swoją opieką obejmują 40 tysięcy mieszkańców najbiedniejszych krajów afrykańskich.

Decyzja Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich była zaskoczeniem. Kandydat, który nie reprezentuje żadnej partii, utrzymuje w sondażach wysoką pozycję, zdecydowanie wyprzedzając liderów PSL Władysława Koiniaka Kamysza i Lewicy Roberta Biedronia. Według najnowszego badania, przeprowadzonego United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, na Szymona Hołownię w I turze wyborów głos chciałoby oddać 12% ankietowanych, co daje po Andrzeju Dudzie z PiS i Rafale Trzaskowskim z KO trzecie miejsce. Według tego samego sondażu Hołownia w II turze przegrałby z Dudą zaledwie 0,30% głosów.

Szymon Hołownia spotka się z mieszkańcami Świdnicy dzisiaj, 2 czerwca o godzinie 16.30 przed wieżą ratuszową w Rynku.

/red./

Poprzedni artykułOdpowiedzą za psychotropy
Następny artykułPtasie odchody, pety. „Czy tak powinien wyglądać wjazd na SOR?”