Strona główna 0_Slider Świdnickie kluby sięgnęły po dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

Świdnickie kluby sięgnęły po dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

0

Tegoroczna edycja programu KLUB organizowanego przez Ministerstwo Sportu okazała się szczęśliwa dla większości klubów sportowych ze Świdnicy, które zdecydowały się na wysłanie swoich wniosków. Ze wsparcia w wysokości 10.000 złotych może cieszyć się aż siedmiu naszych przedstawicieli. 

Ze względu na pandemię koronawirusa wydłużono termin składania wniosków z 15 marca do 9 kwietnia. Zwycięzców poznaliśmy ostatecznie w piątek, 5 czerwca. W tegorocznej edycji największa zmiana dotyczyła sposobu składania wniosków. W pierwszym etapie naboru wnioski należało składać wyłącznie drogą elektroniczną. Wysyłka dokumentów w formie papierowej będzie wymagana tylko od klubów, którym zostało przyznane dofinansowanie. Kluby sportowe mogły ubiegać się o dofinansowanie jednej lub większej ilości sekcji. Za jedną sekcję sportową uważa się wszystkich zawodników w danym klubie uprawiających określony sport, niezależnie od dodatkowych podziałów ze względu na wiek lub płeć. Klub ubiegający się o dofinansowanie jednej sekcji wnioskował o 10.000 zł. Kluby ubiegające się o dofinansowanie więcej niż jednej sekcji wnioskowały z kolei o 15.000 zł. Uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18. roku życia.

Ostatecznie wsparciem objętych zostanie 4894 małe i średnie kluby sportowe z całej Polski. Na ten cel przeznaczone jest rekordowe dofinansowanie w kwocie 54 milionów złotych. Jak zapowiadała minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk, w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów. W tegorocznej edycji programu KLUB Ministerstwa Sportu po dofinansowanie sięgnęły następujące kluby ze Świdnicy: Uczniowski Klub Sportowy Judo Świdnica, Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Świdnica, Stowarzyszenie Fighter Kaczmarek Grodowski, Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica, Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, MKS Polonia Świdnica i Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. O wsparcie aplikowali też przedstawiciele Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica, Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Ziemi Świdnickiej i Świdnickiego Klub Piłki Ręcznej „Świdnica”, ale tym razem nie udało się im znaleźć wśród zwycięskich projektów. 

/MDvR/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Zakażenia w dwóch gminach, kolejny zgon
Następny artykuł5 kolejnych zakażeń w powiecie świdnickim. Potwierdzone 2 przypadki w DPS w Żarowie