Strona główna 112 Straż miejska kontroluje noszenie maseczek w autobusach

Straż miejska kontroluje noszenie maseczek w autobusach

4

Pomimo wciąż obowiązujących przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, część mieszkańców Świdnicy zapomina o nakazanych środkach bezpieczeństwa dotyczących m.in. poruszania się komunikacją miejską.

fot. Straż Miejska w Świdnicy

W związku z licznymi skargami dotyczącymi lekceważenia obowiązku noszenia maseczek w środkach komunikacji publicznej, strażnicy niemal każdego dnia kontrolują autobusy miejskie. Zdecydowana większość pasażerów posiada maseczki ochronne, jednak zdarzają się osoby, które podróżują bez takich zabezpieczeń. Tłumaczenia są różne. Jedni zapomnieli, drudzy słyszeli, że już nie trzeba, inni twierdzą, że maseczki szkodzą – tłumaczy Edward Świątkowski ze świdnickiej straży miejskiej.

Na razie strażnicy upominają i zapominalskim wręczają bezpłatnie maseczki. – Należy jednak pamiętać, że lekceważenie obowiązujących przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii może skutkować nałożeniem mandatu karnego w kwocie do 500 zł. Apelujemy! Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Załóż maseczkę – ona ogranicza możliwość szerzenia się zakażenia – przypomina Świątkowski.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWłamania w Krakowie
Następny artykułNowoczesne meble do kuchni – jak stworzyć naturalne i przyjemne wnętrze?