Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rusza budżet obywatelski w Świebodzicach. Od poniedziałku można zgłaszać swoje pomysły

Rusza budżet obywatelski w Świebodzicach. Od poniedziałku można zgłaszać swoje pomysły

0

Rozpoczyna się nabór wniosków do pierwszej edycji świebodzickiego budżetu obywatelskiego, za pośrednictwem którego mieszkańcy będą mogli wskazać, co należy zmienić w mieście. Realizacja wybranych projektów nastąpi w 2021 roku.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świebodzicach, na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego co roku będą przeznaczane środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 0,25 mln złotych. Maksymalna kwota jednego projektu nie może przekroczyć właśnie 250 tys. złotych.

Swoje propozycje mieszkańcy Świebodzic będą mogli zgłaszać od 15 czerwca do 20 sierpnia 2020 roku. O tym, który z projektów doczeka się realizacji, świebodziczanie zadecydują w głosowaniu, które przewidziano na 10 września. Po jego zakończeniu, zwycięskie pomysły zostaną poddane weryfikacji (do 10 października), a 15 października 2020 roku przedstawiona zostanie lista projektów wybranych do realizacji w roku 2021.

Zasady budżetu obywatelskiego:

  • Do zgłoszenia projektów uprawnieni są mieszkańcy gminy Świebodzice, którzy w chwili składania formularza z propozycją mają pełną zdolność do czynności prawnych.
  • Autorem projektu może być osoba lub grupa osób fizycznych.
  • Wnioskodawca może złożyć dowolną liczbę projektów.
  • Projekt składa się w wersji papierowej na odpowiednim formularzu.
  • Zgłoszenie projektu wymaga poparcia co najmniej 3 osób zamieszkujących na terenie Gminy Świebodzice.
  • Wypełniony formularz składa się w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach ul. Rynek 1 lub Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Świebodzicach ul. Żeromskiego 27. Formularz można wysłać także pocztą na adres Urzędu z dopiskiem „Budżet Obywatelski”.

Więcej informacji na platformie e-urząd Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBrak nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim i na Dolnym Śląsku
Następny artykułChocoffee otwiera czekoladziarnię na świdnickim Rynku [KONKURS]