Strona główna 0_Slider Przygotowania do finału Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę…

Przygotowania do finału Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę… [FOTO]

0

Nie zwalniają tempa podczas serii gier sparingowych piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Beniaminek makroregionalnej III ligi podejmował na swoim terenie zaprzyjaźnionego reprezentanta IV ligi – LKS Bystrzyca Górna. Spotkanie zakończyło się pewnym triumfem biało-zielonych. 

Obie drużyny przystępowały do tego pojedynku w dobrych nastrojach, odnosząc wysokie zwycięstwa w swoich poprzednich sparingowych potyczkach. Świdniczanie podczas niedzielnego dwumeczu najpierw pokonali 8:2 ekipę Brazola Sports, a następnie 6:2 Grom Witków. LKS Bystrzyca Górna nie dał z kolei najmniejszych szans Zjednoczonym Żarów, wygrywając aż 6:0. To pokazuje też w jakim miejscu znajdują się obecnie Zjednoczeni, którzy po sezonie 2018/2019 pożegnali się z rozgrywkami IV ligi, a w poprzedniej kampanii byli absolutnym średniakiem klasy okręgowej.

Środowa gra kontrolna rozpoczęła się po myśli świdniczan. Już w 5. minucie skutecznym uderzeniem głową popisał się Damian Chajewski, wyprowadzając miejscowych na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Sławomir Orzech, dobijając do sieci futbolówkę wyplutą przez interweniującego Kacpra Szczepaniuka. Po zmianie stron gospodarze udokumentowali swoją przewagę w postaci zaliczenia jeszcze kilku trafień. Rozpoczął Kamil Szczygieł, a następnie faulowany w polu karnym był Szymon Tragarz. Pewnym egzekutorem jedenastki był Grzegorz Borowy. Świdnicki pomocnik strzelił w tym meczu jeszcze dwa gole, a drużyna Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica zwyciężyła 6:0.

Po zakończeniu sparingu doszło do bardzo miłej uroczystości. Z inicjatywy najwierniejszych kibiców ze Świdnicy odbyła się mini feta z okazji awansu klubu do III ligi. Okazja wyjątkowa bowiem po ponad 50 latach nasze miasto znajdzie się z powrotem w rozgrywkach makroregionalnych, składających się z drużyn z aż czterech województw – dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. W środę nie brakło kwiatów, podziękowań i oczywiście szampanów. Za niewiele ponad tydzień szansa na kolejne trofeum. W sobotę, 4 lipca Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica zagra w Domaszkowie z miejscowym Śnieżnikiem w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Stawką awans na szczebel dolnośląski i walka o strefę ogólnopolską Pucharu Polski.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – LKS Bystrzyca Górna 6:0 (2:0)

Skład zwycięzców: B. Kot, Paszkowski, Orzech, Barros, Kozachenko, Sowa, Szuba, Chajewski, Sikora, Krakowski, Myrta oraz Doliński, Ł. Kot, Stachurski, Filipczak, Tragarz, Szczygieł, Borowy oraz 3 zawodników testowanych.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZnamy dokładny terminarz. Z kim i kiedy powalczą Szare Wilki?
Następny artykułCzy ubranie ma znaczenie? Jak ubrania określają nasz wizerunek?