Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Po muflonie są sowa i jeleń. Lubachów wita gości

Po muflonie są sowa i jeleń. Lubachów wita gości

0

W niecodzienny sposób mieszkańcy Lubachowa koło Świdnicy postanowili upiększyć swoją miejscowość. Na przystankach powstają wizerunki zwierząt, które zamieszkują najbliższe okolice.

Fot. Robert Kukla/fb

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z budżetu gminy Świdnica, w ramach funduszu sołeckiego wsi Lubachów, oraz ze środków własnych rady sołeckiej Lubachowa.

Obrazy na ścianach przystanków autobusowych tworzy świdnicki artysta plastyk Robert Kukla. Pierwszy spod jego pędzla wyszedł muflon, teraz gotowa jest także sowa, dla której tłem jest Wielka Sowa z charakterystyczną wieżą widokową. Tzrecią wiatę zdobi jeleń na tle lasów i Zamku Grodno.

Fot. Robert Kukla/fb

Robert Kukla, świdnicki artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, przyczynił się do stworzenia bogatej kolekcji murali zdobiących Świdnicę. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta stworzył murale poświęcone m.in. Irenie Sendlerowej, Andrzejowi Wajdzie, Tomaszowi Stańko, czy też związanym z miastem i regionem kolarzom.

/red./

Poprzedni artykułBurze z gradem w prawie całym kraju. Synoptycy ostrzegają
Następny artykułŚwidniczanie ruszyli do urn. Kolejki przed lokalami, frekwencja zdecydowanie wyższa niż 5 lat temu