Strona główna 0_Slider Pierwszy koncert po przerwie. Zagra międzynarodowy zespół Los Duendes

Pierwszy koncert po przerwie. Zagra międzynarodowy zespół Los Duendes [KONKURS]

0

Klub Stary Klasztor i agencja KA zapraszają 30 czerwca na pierwszy po przerwie koncert międzynarodowego zespołu Los Duendes! – Nie możemy się doczekać, by znów podzielić z Wami energię andaluzyjsko-kubańskich klimatów z miksem bałkańskich, rockowych czy hinduskich wpływów – zapraszają na wydarzenie organizatorzy.

Los Duendes_fot. Jacek Świątek

Los Duendes jest międzynarodowym zespołem, grającym muzykę z pogranicza flamenco, latino, z elementami improwizacji, który powstał w 2018 r. we Wrocławiu. „Duende” to elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco „mieć duende” znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. To dusza artystyczna odzwierciedlona w sztuce. Magiczny i autentyczny pierwiastek. W programie utwory własne oraz m. in. z repertuaru Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy NiñiPastori. Skład zespołu Los Duendes: BorjaSoto (Hiszpania): śpiew, Piotr Łyszkiewicz (Polska): instrument dęte, Rainer Maria Nero (Austria): gitara, OsmarPegudo (Kuba): instrumenty perkusyjne.

Liderem zespołu jest BorjaSoto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, DuendeFestival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover.

Piotr Łyszkiewicz to saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, AbduloulayemBadjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys. Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

OsmarPegudoÁlvarez jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. EnriqueLazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to EstrellasCubanas i Grupo CubaLibre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i HavanaDreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, MoisésBethencourt czy The CubanLatin Jazz.

Wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/events/2600322046882817/

KANAŁY ZESPOŁU:

LOS DUENDES
Flamenco i world music
30.06.20 | 20.00
Scena Letnia w Starym Klasztorze
Purkyniego 1, Wrocław

bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
wejściówki (studenci i uczniowie): 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.goingapp.pl, www.biletyna.pl; rezerwacje: [email protected]

Wygraj bilet na koncert!
Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze bilety na koncert Los Duendes. Aby je zdobyć należy przesłać maila na adres: [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe: W którym roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO? Na wiadomości zatytułowane „KONCERT” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 26 czerwca – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułRzeki podnoszą poziom
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Łukowa