Strona główna 0_Slider Odkręcaj, nie wyrzucaj! Wznawiamy zbiórkę nakrętek dla Mai i Emilki

Odkręcaj, nie wyrzucaj! Wznawiamy zbiórkę nakrętek dla Mai i Emilki

1

Po dwumiesięcznej przerwie redakcja Swidnica24.pl wznawia regularną zbiórkę nakrętek dla Mai i Emilki ze Świdnicy.

Korzyść z przekazywania plastikowych nakrętek jest podwójna. Szkodliwe dla środowiska elementy nie trafią na wysypisko śmieci i zostaną powtórnie wykorzystane, a dziewczynki zyskają dodatkowa możliwość na leczenie i rehabilitację. Epidemia  utrudniała również pracę redakcji Swidnica24.pl. Zachowując środki bezpieczeństwa, po przerwie otwieramy siedzibę w Rynku 33/4 i zapraszamy darczyńców z nakrętkami. Czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Ze względów higienicznych prosimy, by nakrętki były zapakowane w szczelnie zamkniętych opakowaniach (najlepiej w zawiązywanych workach na śmieci).

Emilka od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

/red./