Strona główna Polityka O sprawdzianie na dojrzałość polityczną i zniszczonych banerach. Liderzy Platformy w Świdnicy...

O sprawdzianie na dojrzałość polityczną i zniszczonych banerach. Liderzy Platformy w Świdnicy przed wyborami prezydenckimi

9

Chcemy powiedzieć świdniczanom, że ich głosy są niezwykle ważne. Każdy głos się liczy. Głęboko wierzę w to, że Rafał Trzaskowski tu w Świdnicy wybory wygra, zarówno w pierwszej i drugiej turze – mówił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, który wraz z Grzegorzem Schetyną i innymi działaczami ugrupowania gościł w środę na świdnickim Rynku. Oprócz namawiana mieszkańców do licznego udziału w wyborach, politycy poruszyli również kwestię ostatnich zniszczeń materiałów promujących kandydata PO na prezydenta.

Wybory rozstrzygną się w Polsce powiatowej, Polsce lokalnej. Chcemy rozmawiać z samorządowcami, rozmawiamy z mieszkańcami o tym, w jaki sposób realizować nasz program, program obywatelskiej zmiany. Uważamy, że Rafał Trzaskowski jest gwarantem tego, że uda się Polskę zmienić, że Polska będzie krajem dumnym, dobrze zorganizowanym, obecnym w polityce zagranicznej, w polityce europejskiej. Będziemy wybierać, czy chcemy Polskę obywatelską, wspólnotową, demokratyczną, praworządną, obecną w Europie, czy Polskę, która jest zamknięta, która wyklucza, która nie chce ze sobą rozmawiać, dzieląc obywateli na lepszych i gorszych. To jest wybór, przed którym wszyscy stoimy – wskazywał Grzegorz Schetyna, były lider PO, a obecnie wiceprzewodniczący partii.

Oprócz wiary w wysoką frekwencję wyborczą, liderzy Platformy głośno wyrazili swój sprzeciw wobec przypadków dewastowania materiałów wyborczych. W Świdnicy doszło już do kilku takich przypadków, w tym banerów promujących Rafała Trzaskowskiego. – Jest to pokazywanie, że agresja, nienawiść biorą górę. Absolutnie jestem przeciwny tego rodzaju praktykom, kogokolwiek miałyby one dotyczyć. Elementem demokracji jest obecność reklam kandydatów i nie powinny one być niszczone. Oczekujemy, że policja poważnie potraktuje te doniesienia, bo jest absolutnie niedopuszczalne, by w taki sposób niszczyć cudzą własność, bo zawsze jest to własność komitetu wyborczego lub osób indywidualnych – mówił Tomasz Siemoniak.

Liderzy ugrupowania odnieśli się również do słów Roberta Biedronia, kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich, który ostatnio zadeklarował, że nie zamierza w tym momencie udzielać poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu. – Będzie to sprawdzian dla dojrzałości politycznej wszystkich. Niełatwo jest poprzeć innego kandydata, ale jest to konieczne. Jeżeli mówimy o integracji opozycji, o tych i następnych wyborach, to musimy mówić o zaufaniu. Wierzymy gorąco, że będzie to poparcie dla Rafała Trzaskowskiego ze strony wszystkich kandydatów demokratycznej opozycji – zadeklarował Schetyna. Podobne stanowisko zajął Tomasz Siemoniak, odnosząc się z kolei do faktu zasiadania w sztabie wyborczym kandydata Lewicy prezydent Świdnicy, popieranej przez PO podczas wyborów samorządowych. – Pani prezydent Moskal-Słaniewska, którą poparliśmy, nadal popieramy i wysoko cenimy jej pracę dla Świdnicy, jest członkiem innej partii i popiera tę osobę, która jest jej kandydatem. Wierzę w to, że Robert Biedroń i prezydent Moskal-Słaniewska przed drugą turą – jeśli Rafał Trzaskowski wejdzie do drugiej tury – poprą go, tak jak my byśmy poparli każdego innego kandydata opozycji demokratycznej – stwierdził wiceszef PO.

/mn/

Poprzedni artykułBędzie absolutorium dla zarządu powiatu? Decyzja w piątek
Następny artykułMłody mężczyzna nie dawał znaków życia. Uratowali go strażnicy miejscy