Strona główna 0_Slider Młodzież ze Świebodzic otwiera społeczną jadłodzielnię

Młodzież ze Świebodzic otwiera społeczną jadłodzielnię

1

Sami przygotowali plan i zebrali pieniądze, będą też czuwać nad działaniem nowego punktu w Świebodzicach, gdzie będzie można podzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Świebodzicka młodzież w najbliższą sobotę uruchamia społeczną lodówkę.

Lodówka społeczna w Świdnicy, zdjęcie archiwalne

Podobne inicjatywy zrealizowano w Strzegomiu, Świdnicy i Żarowie. Świebodziczanie zgromadzeni wokół grupy “Młodzi dla Świebodzic” poszli własną drogą, wzorując się na Jaworze. Głównymi inicjatorami są Jakub Górski oraz Mariusz Pochroń.

Młodzieżowa Rada Miejska współpracuje z nami od samego początku. Ci niesamowici, ambitni oraz pozytywnie zakręceni ludzie chcą, razem z nami wspomóc potrzebujących mieszkańców naszego miasta i przyłączyć się do akcji Niemarnowania Żywności w naszych domach!  Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach – dzięki uprzejmości pani prezes, Elżbiety Krzan, która bardzo chętnie włączyła się i poparła akcję. Mamy od spółdzielni teraz miejsce na lodówkę! Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej za nieocenioną pomoc w realizacji naszej, wspólnej inicjatywy – opisują na portalu społecznościowym inicjatorzy akcji.

Młodzieży udało się zebrać prawie 2,5 tysiąca złotych, które wystarczyły na zakup lodówki i środków czystościowych. Na utrzymaniem miejsca w czystości pomogą dbać świebodziccy licealiści.

Otwarcie społecznej jadłodzielni (Osiedle Sudeckie 10) zaplanowano na najbliższą sobotę o godzinie 15.00. Organizatorzy proszą uczestników o zachowanie zasad bezpieczeństwa: założenie maseczek i zachowanie dystansu.