Strona główna 0_Slider Koncert flamenco i world music w wykonaniu Los Duendes

Koncert flamenco i world music w wykonaniu Los Duendes [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Klub Stary Klasztor i agencja KA zapraszają 30 czerwca na pierwszy po przerwie koncert międzynarodowego zespołu Los Duendes! – Nie możemy się doczekać, by znów podzielić z Wami energię andaluzyjsko-kubańskich klimatów z miksem bałkańskich, rockowych czy hinduskich wpływów – zapraszają na wydarzenie organizatorzy.

Los Duendes_fot. Jacek Świątek

Los Duendes jest międzynarodowym zespołem, grającym muzykę z pogranicza flamenco, latino, z elementami improwizacji, który powstał w 2018 r. we Wrocławiu. “Duende” to elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w legendach wielu kultur od zarania dziejów. W kulturze flamenco “mieć duende” znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. To dusza artystyczna odzwierciedlona w sztuce. Magiczny i autentyczny pierwiastek. W programie utwory własne oraz m. in. z repertuaru Vicente Amigo, Raya Heredii (Ketama), Antonio Carmony czy NiñiPastori. Skład zespołu Los Duendes: BorjaSoto (Hiszpania): śpiew, Piotr Łyszkiewicz (Polska): instrument dęte, Rainer Maria Nero (Austria): gitara, OsmarPegudo (Kuba): instrumenty perkusyjne.

Liderem zespołu jest BorjaSoto, obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, DuendeFestival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover.

Piotr Łyszkiewicz to saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Współpracował z Marcinem Świetlickim, Arturem Rojkiem, Melą Koteluk, Krzysztofem Zalewskim, raperem Jamesem Izcrayem, Barbarą Wrońską, Oksaną Predko, Kasią Klimczyk, AbduloulayemBadjim, producentami muzycznymi Bartoszem i Markiem Dziedzicem, zespołami The Dumplings oraz Sorry Boys. Członek Mitch & Mitch, P.K.P. Trio, Second Exit, Tango & Cash, 3 Jets. Ma za sobą współpracę z zespołami: Małe Instrumenty, The Kurws, Ziemia Planeta Ludzi, Ballady i Romanse.

OsmarPegudoÁlvarez jest kubańskim perkusistą. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. EnriqueLazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to EstrellasCubanas i Grupo CubaLibre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i HavanaDreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, MoisésBethencourt czy The CubanLatin Jazz.

Wydarzenie na FB:https://www.facebook.com/events/2600322046882817/

KANAŁY ZESPOŁU:

LOS DUENDES
Flamenco i world music
30.06.20 | 20.00
Scena Letnia w Starym Klasztorze
Purkyniego 1, Wrocław

bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
wejściówki (studenci i uczniowie): 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.goingapp.pl, www.biletyna.pl; rezerwacje: [email protected]

Rozwiązanie konkursu!
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na koncert Los Duendes. Aby je zdobyć należało odpowiedzieć na pytanie konkursowe: W którym roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO? Chodziło o rok 2010. Bilety otrzymali: Sylwia Krzemianowska i Piotr Nowaczyk. Gratulujemy!

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułZabytkowa willa podniesie się z ruiny? Odbudowa może pochłonąć 7,5 mln złotych [FOTO]
Następny artykułPrzewrócone drzewo, hałasujący helikopter i libacje w parkach. Interwencje straży miejskiej