Strona główna Temat dnia Jak przedłużyć okres wynajmu samochodu?

Jak przedłużyć okres wynajmu samochodu?

0
Czy można przedłużyć okres wynajmu samochodu w wypożyczalni? Tak. Jeśli w trakcie obowiązywania aktualnej umowy okaże się, że z wypożyczonego auta potrzebujemy korzystać dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy, możemy przedłużyć kontrakt. Jak to zrobić?
Jak przedłużyć okres wynajmu samochodu?
Wynajem samochodu to wiele korzyści
Krótkoterminowy wynajem samochodu to bardzo wygodny sposób na podróżowanie. Często okazuje się on znacznie korzystniejszy dla naszych portfeli, niż konieczność ponoszenia stałych kosztów związanych z eksploatacją własnego pojazdu. Tym bardziej że wypożyczalnie samochodów oferują coraz bardziej przystępne ceny. Więcej informacji na temat cen wynajmu można uzyskać dzięki lekturze artykułu pt.: „Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?”.

Proces wypożyczania samochodu
Wynajem krótkoterminowy zakłada okres najmu pojazdu nieprzekraczający jednego miesiąca. Wiele firm świadczących usługi wynajmu stara się uprościć formalności do minimum. W firmie Carfree można wypożyczyć auto telefonicznie lub bezpośrednio na stronie carfree.pl. System rezerwacji on-line jest bardzo intuicyjny, a cała procedura zajmuje zaledwie parę chwil. Na początek należy ustalić okres, na jaki potrzebujemy samochodu oraz miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Następnie musimy wybrać auto, które nas interesuje. Dostępne są różne modele pogrupowane wygodnie według segmentów. Znajdziemy tam zarówno małe auta miejskie i SUV-y, jak i samochody dostawcze czy limuzyny klasy premium. Warunkiem wypożyczenia samochodu jest jednak wiek kierowcy – ten musi mieć od ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy od minimum roku.

Jak przedłużyć okres wynajmu samochodu?
Jeśli wypożyczyliśmy samochód na weekend lub kilkudniowy urlop, jednak w trakcie trwania umowy okazuje się, że chcemy przedłużyć pobyt, nie musimy oddawać auta w pierwotnym w terminie. Wystarczy powiadomić wypożyczalnię o chęci przedłużenia okresu wynajmu. W tym celu należy skontaktować się z konsultantem firmy. Warto jednak mieć na uwadze, o chęci przedłużenia wynajmu trzeba poinformować wypożyczalnię najpóźniej na dzień przed końcem pierwotnej umowy.

Wypożyczalnie samochodów wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom klientów. Obecnie do wyboru pozostaje szeroka flota nowoczesnych aut i elastyczne warunki kontraktów. Jeśli więc zaskoczą nas nieprzewidziane okoliczności, możemy wygodnie przedłużyć okres trwającej umowy.

/Artykuł sponsorowany/