Strona główna Wydarzenia Garaże blaszane – 3 zalety tego rozwiązania

Garaże blaszane – 3 zalety tego rozwiązania

0

Parkowanie samochodu pod zadaszeniem w mniejszym stopniu naraża go na czynniki atmosferyczne, a zwłaszcza wilgoć. Nie zawsze jednak mamy możliwość umieszczenia pojazdu wewnątrz budynku czy skorzystanie z garażu murowanego. W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być blaszaki, czyli garaże blaszane.

Do najważniejszych zalet takich konstrukcji należą:

  • niska cena konstrukcji garaży blaszanych,
  • łatwy i szybki montaż blaszaków,
  • estetyka i różnorodność.

Także na popularnych portalach internetowych można znaleźć sporo informacji na temat garaży blaszanych. Osoby, które rozważają taką decyzję, mogą przeczytać tekst, który znajduje się chociażby na stronie: https://www.placpigal.pl/blog/garaze-blaszane-poznaj-2-zalety-tego-rozwiazania/

Niska cena konstrukcji garaży blaszanych
Jedną z zalet konstrukcji stalowych bez wątpienia jest ich cena. Elementy blaszane są znacznie tańsze niż inne materiały budowlane, takie jak cegły czy pustaki. Gotowy stelaż wraz z blachami osłonowymi to koszt zaledwie tysiąca złotych. Trudno nawet zbliżyć się do takiej ceny podczas budowy murowanych garaży. Dzięki temu na garaże blaszane może być stać nawet mniej zamożnych kierowców.

Łatwy i szybki montaż blaszaków
Budowa garażu murowanego to praca, która z reguły zajmuje kilka dni. Zaczyna się od utwardzenia podłoża i wykonanie fundamentów, które muszą przenieść całą konstrukcję. Warto wziąć pod uwagę także czas potrzebny do związania tynków. W przypadku garaży blaszanych sam montaż to często kwestia jednej dniówki. Dopasowane elementy szybko można połączyć ze sobą za pomocą śrub i blachowkrętów. Nie jest potrzebna budowa fundamentów, ponieważ konstrukcja jest lekka i tylko nieznacznie osiada w gruncie. Wystarczy jedynie zakotwić słupy, na których opiera się cała konstrukcja. Garaże blaszane nie sprawiają też problemu w czasie demontażu. W razie potrzeby z łatwością można przenieść całą konstrukcję do innej części posesji lub przewieźć do nowej lokalizacji.

Estetyka i różnorodność
Garaże blaszane wykonywane są z arkuszy blachy powlekanej, która może mieć dowolny kolor lub wzór. W ten sposób można łatwo dopasować konstrukcję do koloru elewacji budynku lub innych konstrukcji. Ciekawym rozwiązaniem są także blachy garażowe drewnopodobne, dzięki którym konstrukcja wygląda na wykonaną z desek. Dodatkowo na estetykę garażu wpływa także właściwie dobrana brama garażowa. Kilka porad na temat wyboru takich elementów można znaleźć w artykule http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,brama-dopasowana-do-potrzeb,100410.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak przedłużyć okres wynajmu samochodu?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]