Strona główna Wydarzenia Dywany do przedpokoju

Dywany do przedpokoju

0
Zazwyczaj pierwszym pomieszczeniem jakie widzimy wchodząc do domu jest korytarz. Stanowi on poniekąd naszą wizytówkę. Powinien być więc „zapraszający” do wejścia dalej. Jak osiągnąć taki efekt w najczęściej niewielkim pomieszczeniu przechodnim?
Korytarze
Korytarze są zwykle wąskie i słabo oświetlone, więc dobrze dobrana dekoracja może sprawić, że będą się wydawać szersze, jaśniejsze, bardziej przyjazne. Ściany można dekorować malowidłami, winylami, lustrami i półkami, ale to właśnie o podłogach chcemy tutaj rozmawiać i o tym jak je udekorować dywanami do korytarzy o odpowiedniej długości i szerokości. Dywany korytarzowe są szczególnie ważne, gdy korytarz jest długi i słabo oświetlony. Oprócz funkcji dekoracyjnej i ochrony podłogi, dobrze dobrane wykładziny sprawią, że przejście po tym miejscu stanie się bardziej komfortowy.

Nietypowe formy
Jeśli szukasz dywanu do korytarza o specjalnych, nietypowych rozmiarach lub dłuższego niż normalnie, najbardziej zalecane jest wybranie tych, które są produkowane w rolkach. W ten sposób można wybrać żądaną długość, od standardowej szerokości. Zwoje te mają zwykle około 25-30 metrów długości i, w zależności od modelu, są produkowane w szerokościach 67,70,84,90,100,120 lub 140 cm.

Chociaż prawdą jest, że w przypadku domów, najczęściej spotykane wymiary to 67, 70, 84 i 90 cm szerokości. Zwoje o większej szerokości są często używane w salach kościelnych, hotelach, czy domach wiejskich.

Wykończenia
Po wybraniu wielkości i modelu, nadchodzi moment podjęcia decyzji o wykończeniu, które będzie posiadał dywan. Jeśli jest on gładki, można wybrać wykończenie, które chcemy umieścić na ścianach czołowych, czyli krótkie boki dywanu w przejściu, lub, co jest takie samo, boki, które pozostają niedokończone po rozciągnięciu rolki dywanu do cięcia.

Wykończenia, których możemy użyć do wykończenia dywanu w przedpokoju:

Granica
Ten rodzaj wykończenia jest „krawędzią nici”, którą widzimy najczęściej we wszystkich dywanach. Ta sama granica, która zazwyczaj znajduje się na długich bokach wykładziny, jest również nakładana na krótsze boki dywanu. Zazwyczaj jest ona wykonana w tym samym kolorze co dywan.

Hem
Granica ta jest nakładana po 4 cm więcej z każdej strony wykładziny, a następnie w procesie półręcznym, w którym włosie jest cięte, składane i klejone na podłożu. Jest to najczęstsze wykończenie, jakie można znaleźć na większości dywanów o standardowych rozmiarach.

Frędzle
Jeśli chcesz nadać dywanowi bardziej klasyczny styl, możesz skorzystać z wykończenia „grzywką”. Można je przyszywać bezpośrednio do krótszych boków dywanu. Zazwyczaj są one wykonane z beżowej lub naturalnej bawełny.

Korytarz jest miejscem, które widzimy jako pierwsze po przekroczeniu progu domu czy mieszkania. Jest to też pomieszczenie „trudne” jeśli chodzi o wystrój. Musi być zarówno funkcjonalne jak i zachęcające do wejścia dalej, a więc estetyczne i piękne. Dużą pomocą, łączącą obie te kwestie jest odpowiedni dywan do przedpokoju. Dzięki niemu pomieszczenie nabierze charakteru, stanie się przytulniejsze i piękniejsze ale dywan pełni tu również funkcję termoizolacji czy wygłuszenia dźwięków.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOskar Kapczyński przegrał w Arłamowie
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]