Strona główna Wydarzenia Świdnica Dom Seniora Marconi wznawia odwiedziny

Dom Seniora Marconi wznawia odwiedziny

0

Pod koniec kwietnia w Domu Seniora Marconi w Świdnicy potwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u części pensjonariuszy i personelu. Dyrekcja placówki w wydanym komunikacie informuje o obecnej sytuacji, a także o planowanym wznowieniu odwiedzin u podopiecznych domu seniora.

Komunikat Domu Seniora Marconi w Świdnicy:

Sytuacja zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami pokazała nam i nadal pokazuje, iż koronawirus jest i jak twierdzą epidemiolodzy oraz lekarze specjaliści z zakresu medycyny zakaźnej pozostanie z nami jak co roku analogiczny wirus grypy. Przez ostatnie tygodnie nauczyliśmy się pracować w jego środowisku zachowując szczególne środki ostrożności i jeszcze bardziej zwiększoną czujność w obszarze pierwszych objawów i możliwości pojawienia się COVID-19. Ze swojej strony zapewniamy wszystkim naszym pracownikom bardzo bezpieczne warunki pracy, komplet środków ochrony osobistej – kombinezony barierowe, przyłbice, maseczki FFP2 , FFP3, gogle, rękawice – gwarantując ochronę zdrowia własnego oraz wszystkich naszych Podopiecznych.

Mamy zbudowany stały i stabilny Personel, który nie dzieli pracy pomiędzy innymi placówkami medycznymi. Zaimplementowaliśmy kolejne nowe procedury w tym procedurę odwiedzin i przyjęć nowych Podopiecznych oraz procedurę kwarantanny i testów na obecność koronawirusa dla nowych Pracowników oraz Pensjonariuszy tak, aby po przejściu nowych wytycznych mogły takie osoby dołączyć bez obawy o zakażenie innych do naszej Placówki.
Aktualnie zorganizowaliśmy pracę naszej Placówki tak, aby ograniczyć ryzyko zakażeń do minimum, a jeśli się ono pojawi, chcemy mieć 100% gwarancji, iż poradzimy sobie z problemem. Wierzymy, że ta kompetencja którą wspólnie z Lekarzami oraz pracownikami Sanepidu, którzy nam i naszym Seniorom dali nieocenione wsparcie w walce z wirusem, z czasem będzie kolejnym argumentem, abyście Państwo nadal ufali nam i mogli pozostawiać swoich bliskich w naszych rękach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Podopiecznych oraz Państwu – wszystkim rodzinom naszych Seniorów, od 15.06.2020r. wznawiamy odwiedziny w Domu Seniora Marconi w Świdnicy. W tym celu przygotowaliśmy specjalne miejsce wraz ze środkami ochrony osobistej do bezpiecznych odwiedzin tak aby uchronić Seniorów przed zakażeniem koronawirusem.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych Podopiecznych oraz Personelu, dlatego przygotowaliśmy w tym celu dla Państwa możliwość odpłatnego nabycia jednorazowych środków ochrony osobistej będących niezbędnym wyposażeniem w trakcie odwiedzin. W celu umówienia się na wizytę ze swoimi bliskimi w Domu Seniora Marconi bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z Recepcją Domu Seniora

/opr. mn/

Poprzedni artykułCzas na siatkarskie emocje. Znów rywalizacja przeniesie się na na piach!
Następny artykułXVII-wieczne „tu byłem” wydrapane na ścianie katedry. Napisy pomogą ustalić wiek części dekoracji [FOTO]