Strona główna 0_Slider Barwne murale powitają odwiedzających Lubachów. Pierwszy już gotowy!

Barwne murale powitają odwiedzających Lubachów. Pierwszy już gotowy! [FOTO]

1

Artysta plastyk Robert Kukla, twórca efektownych murali, które można podziwiać w różnych punktach Świdnicy, zabrał się za ozdabianie kolejnych zakątków powiatu świdnickiego. Z inicjatywy społeczności Lubachowa barwną przemianę przejdą miejscowe przystanki, witając na terenie miejscowości turystów oraz mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej.

Pierwszy z trzech projektów jest już gotowy. Trzeba przyznać, że na żywo wygląda jeszcze bardziej okazale. Co będzie na kolejnych? To jeszcze niespodzianka, którą już niebawem odkryje Robert Kukla, autor namalowanego muflona – mówi Janusz Waligóra z Urzędu Gminy Świdnica. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z budżetu gminy Świdnica, w ramach funduszu sołeckiego wsi Lubachów, oraz ze środków własnych rady sołeckiej Lubachowa.

Robert Kukla, świdnicki artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, przyczynił się do stworzenia bogatej kolekcji murali zdobiących Świdnicę. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta stworzył murale poświęcone m.in. Irenie Sendlerowej, Andrzejowi Wajdzie, Tomaszowi Stańko, czy też związanym z miastem i regionem kolarzom.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWarzywa i owoce – źródłem cennych składników odżywczych
Następny artykułOldboje na drugiej lokacie