Strona główna Wydarzenia Świdnica Wspierają świdnickich seniorów. Trwa zbiórka materiałów higienicznych i akcja „Pocztówka dla seniora”

Wspierają świdnickich seniorów. Trwa zbiórka materiałów higienicznych i akcja „Pocztówka dla seniora”

0

Fundacja Ładne Historie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Centrum Wspierania Wolontariatu, organizuje zbiórkę artykułów higienicznych, które trafią do osób starszych i niesamodzielnych, przebywających obecnie w domach ze względu na epidemię.

fot. Fundacja Ładne Historie

Osoby te znajdują się w grupie ryzyka, niektóre z nich utraciły możliwość wykonywania pracy, zapewniającej im godny byt. Często utracili oni również otrzymywane wcześniej wsparcie sąsiedzkie, a nawet to, które dostawali od rodziny. Z myślą o tych osobach uruchomiliśmy zbiórkę artykułów higienicznych. Artykuły zbieramy w sklepach, które zgodziły się przystąpić do akcji. Mieszkańcy Świdnicy mogą wrzucać tam zakupione przez siebie produkty – wyjaśnia Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Lista miejsc biorących udział w akcji:

  1. Sklep Jonatan, Plac Grunwaldzki 11A,
  2. Sklep Jonatanek, ul. Jodłowa 32,
  3. Sklep kosmetyczny Lipstick, Rynek 29,
  4. Żabka, ul. Wrocławska 2,
  5. Żabka, ul. Długa 62,
  6. Żabka, ul. Kopernika 22.

Nasi wolontariusze przekażą wszystkie zbierane artykuły Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który rozdzieli je między potrzebujących mieszkańców Świdnicy. Zależy nam na każdej, nawet najmniejszej ilości, dzięki której moglibyśmy poprawić sytuację tych osób. Zbieramy mydło, szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, podpaski i wszystkie inne artykuły higieniczne, których używamy w codziennym życiu. Ponieważ nie wiemy, ile obecna sytuacja jeszcze potrwa, nasza pomoc jest konieczna, by pomóc przetrwać im ten trudny czas, zanim wszystko wróci do normy. Świdniczanie już nie jeden raz udowodnili, jak wielkie mają serca i jak potrafią się jednoczyć w obliczu zagrożenia. Jesteśmy w tym razem, więc działajmy razem! – zachęca Zięba.

Wciąż można się przyłączyć do akcji „Pocztówka dla seniora”, w ramach której wraz z paczkami dostarczane są osobom starszym pocztówki ze słowami otuchy, wykonane własnoręcznie przez świdniczan – szczegóły na stronie Fundacji Ładne Historie oraz w wydarzeniu na Facebooku.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzedszkola w Żarowie dopiero od 24 maja
Następny artykułTrenuj z dwukrotną mistrzynią Europy