Strona główna 0_Slider Wspiera służby powiatowe w utrzymaniu czystości przy drogach. “Mieszkańcy, uszanujcie to!”

Wspiera służby powiatowe w utrzymaniu czystości przy drogach. “Mieszkańcy, uszanujcie to!”

3

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego ma pod opieką 380 kilometrów dróg. Od półtora roku drogowców w utrzymaniu porządku na poboczach i w przydrożnych rowach systematycznie i z własnej inicjatywy wspiera doskonale już znany mieszkańcom powiatu Waldemar Woźniak. – Podziwiam jego determinację, a do mieszkańców mam jeden apel – uszanujcie to! – apeluje Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ.

Praca pana Waldemara jest dla nas wspaniałym wsparciem. Cieszymy się, że jego determinacja nie słabnie – mówi Marek Olesiński. Waldemar Woźniak z Pszenna, który swoją emeryturę poświęcił na usuwanie śmietnisk, które latami powstawały w lasach, zagajnikach czy nad rzekami, stale pomaga w porządkowaniu poboczy i przydrożnych rowów. Sam podkreśla, że nie może patrzeć na puste butelki, stare opony, części samochodów i całe worki śmieci porzucane przy drogach. W ostatnich dniach wysprzątał pobocza drogi powiatowej między Chwałkowem a Białą.

Oczywiście utrzymanie dróg powiatowych jest naszym zadaniem i staramy się z niego wywiązać, ale dzięki panu Waldemarowi możemy zrobić więcej. Pan Waldemar kontaktuje się z nami i wskazuje, które miejsce zamierza uprzątnąć. My przekazujemy worki, rękawice, kalosze i oczywiście zapewniamy odbiór zebranych odpadów. Staramy się to robić jak najszybciej, bo, niestety, worki stojące przy drodze kuszą nieodpowiedzialnych ludzi, którzy je rozszarpują, myśląc że coś cennego w środku znajdą – mówi Marek Olesiński i dodaje, że podziwia postawę emeryta z Pszenna. – To nie była jednorazowa akcja, angażuje się praktycznie bez przerwy. I co ważne, nie załamuje go fakt, że wysprzątane rowy bardzo szybko znów zapełniają się odpadami. Warto docenić jego wysiłek. Ludzie chcą, by było czysto, ale wielu nie potrafi uszanować wysiłku innych. Jeśli już ktoś wysprzątał, uszanujmy to!

Waldemar Woźniak w ubiegłym tygodniu sprzątał nie tylko pobocza dróg powiatowych. Znalazł także czas na usunięcie odpadów z terenu, leżącego w sąsiednim powiecie w okolicach Mietkowa.

Przed sobą ma kolejne wyzwanie, śmietnisko w zagajniku w Zebrzydowie:

/asz/