Strona główna Kultura Weekend pełen atrakcji. Kościół Pokoju zaprasza

Weekend pełen atrakcji. Kościół Pokoju zaprasza

0

Od tygodnia znów można zwiedzać świdnicką świątynię z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Gospodarze Kościoła Pokoju wizyty po dwumiesięcznej przerwie urozmaicają na wiele sposobów.

W najbliższy weekend czeka szereg atrakcji:

– „piątek o piątej” – 22 maja o g.17 o kościele, jego otoczeniu, gospodarzach i wielowątkowej historii opowie Aneta Augustyn, dziennikarka, autorka przewodnika „W dwóch wymiarach” (książkę będzie można kupić na miejscu). Na zwiedzających czekają także prezenty-niespodzianki.

Osoby, które nie mogą przyjść lub przyjechać, gospodarze świątyni zachęcają do wysłuchania w piątek o g.18.30 online kilkuminutowego nagrania z nowego cyklu „Muzyczna miniatura na wielkie organy”;

– „koncertowa sobota” – 23 maja o g.12 minikoncert w wykonaniu kantora, dr. Macieja Batora;

– „z wizytą w niedzielę” – 24 maja o g.12 po kościele oprowadzi ks. bp Waldemar Pytel.

Kościół jest otwarty dla zwiedzających od tygodnia. W ubiegły weekend świątynię odwiedziło 200 osób. – Bardzo wzruszające były te pierwsze spotkania. Przez dwa miesiące towarzyszyły mi tylko zdjęcia parafian, a teraz mogłem mówić do ludzi, rozmawiać z nimi, odpowiadać na pytania. Epidemia była czasem pokory, na placu Pokoju skończyło się to, co wydawało się niezmienne: gwar, rozmowy w różnych językach, wycieczki z całego świata. Wracamy krok po kroku do aktywności i uczymy cieszyć się tym, co małe – opowiada bp Waldemar Pytel, który w minioną niedzielę oprowadzał i każdemu z gości wręczał powitalny list. Wśród zwiedzających było małżeństwo z Wrocławia, które o g. 10 wysłuchało nabożeństwa online, a dwie godziny później już było w Świdnicy, żeby posłuchać biskupa na żywo.

Kościół został przystosowany do przepisów sanitarnych: jest zaopatrzony w maty dezynfekujące i płyny do dezynfekcji. Goście są proszeni o korzystanie z maseczek i zachowanie odpowiednich odległości. Kościół można zwiedzać od poniedziałku do soboty w g.9-18, a w niedziele w g.12-18.

W niedzielę 31 maja o g.10 po raz pierwszy od czasów epidemii zostanie odprawione nabożeństwo z udziałem wiernych.

/opr. red./

Poprzedni artykułRaport sanepidu. Pięć kolejnych zakażeń w stacji dializ
Następny artykuł„Miasta Dzieci” w tym roku nie będzie