Strona główna Wydarzenia Świdnica „Miasta Dzieci” w tym roku nie będzie

„Miasta Dzieci” w tym roku nie będzie

0

Organizowana na terenie świdnickiego Ośrodka Sportów i Rekreacji półkolonia, w której co roku uczestniczyły setki uczniów ze szkół z terenu miasta i gminy Świdnica, w tym roku się nie odbędzie.

Jest nam bardzo smutno, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci w tym roku nie będziemy mogli zaprosić ich do Miasta Dzieci. Niestety, wszelkie restrykcje dotyczące pandemii nie pozwalają nam na zorganizowanie tej cieszącej się wielkim powodzeniem półkolonii. A to wszystko w trosce o zdrowie i życie dzieci, wolontariuszy i całego personelu pracującego przy tym wydarzeniu – poinformowali organizatorzy.

Przypomnijmy, że od 6 lat w Świdnicy odbywała się impreza dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje. W dwóch turnusach każdego roku brało udział ponad 1000 osób, którymi opiekowali się wykwalifikowani opiekunowie i wolontariusze. Dzieci, oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji związanych ze swoim miasteczkiem, otrzymywały posiłki, a wszystkie godziny przepracowane w różnych zawodach opłacane były wewnętrzną walutą, którą mogły wydawać w sklepie marzeń.

Miasto Dzieci, odbywające się pod patronatem prezydent Świdnicy oraz wójt Gminy Świdnica, wspierali liczni sponsorzy, którzy byli zaangażowani nie tylko finansowo, ale również merytorycznie. – W trosce o zdrowie półkolonia w 2020 roku nie odbędzie się, ale jesteśmy pewni, że spotkamy się za rok – wierzą organizatorzy półkolonii.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWeekend pełen atrakcji. Kościół Pokoju zaprasza
Następny artykułUbrania dla dziewczynek – jak je wybierać, aby były modne i jednocześnie wygodne?