Strona główna Sport Inne Trzeci etap odmrażania sportu. OSiR Świdnica zaprasza na swoje odnowione obiekty

Trzeci etap odmrażania sportu. OSiR Świdnica zaprasza na swoje odnowione obiekty [FOTO]

0

W związku z kolejnym etapem odmrażania sportu od poniedziałku, 18 maja otwarte zostają hale sportowe Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Więcej osób może ćwiczyć na otwartych boiskach. Z zachowaniem odpowiednich procedur ponownie uruchomiony został Dom Wycieczkowy. W okresie wyłączenia obiektów w związku ze stanem epidemii w większości z nich przeprowadzono drobne prace remontowe i renowacyjne.

Zajęcia sportowe można prowadzić w sali gimnastycznej „Folwarczna”, hali „Pionierów” i hali sportowo-widowiskowej „Zawiszów” im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno. Według wytycznych sanitarnych, w zależności od wielkości obiektu jednorazowo mogą korzystać grupy liczące od 12 osób + 1 trener do 32 osób + 3 trenerów. Sportowcom udostępnione zostają toalety, ale szatnie i natryski pozostaną nieczynne. Obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk przed wejściem i wyjściem na salę treningową.

Więcej osób może uczestniczyć w treningach na pełnowymiarowych boiskach i stadionach. Aktualne limity to: 16 osób + 3 trenerów na boiskach dzielonych i 22 osoby + 4 trenerów na boiskach podzielonych. Tu także obowiązuje przepis o nieudostępnianiu szatni oraz obowiązkowi dezynfekcji rąk.

Ponownie można korzystać z Domu Wycieczkowego. Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Obiekt może przyjąć jednocześnie 34 osoby, maksymalnie po 2 w pokojach. Oczywiście tu także obowiązują dodatkowe procedury sanitarne tak dla gości, jak i obsługi obiektu. Przypomnijmy, że camping funkcjonuje już od 12 maja.

Aktualnie wciąż nieczynna pozostaje pływalnia przy ulicy Równej. Rząd nie podał jeszcze terminu ich otwarcia oraz wytycznych, na jakich zasadach będą mogły wznowić działalność.

– Miło nam poinformować, że okres zamknięcia obiektów z powodu COVID-19 został wykorzystany na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i renowacyjnych w obiektach – mówi Jarosław Janiak, kierownik Działu Technicznego Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oto wykaz najważniejszych prac:

Kompleks boisk przy ulicy Śląskiej – nawożenie i piaskowanie boisk, co znacząco wpłynęło na jakość muraw na płycie głównej stadionu i boisk treningowych.

Hala sportowa „Zawiszów” im. Haliny Aaszkiełowicz-Wojno – naprawa instalacji wodnej, wymiana zużytych elementów instalacji węzła ciepłowniczego w tym pomp i zaworów, wymiana pokrycia dachowego nad hallem od strony Szkoły Podstawowej nr 1, malowanie ścian hali głównej, korytarzy, szatni.

Dom Wycieczkowy, camping – malowanie ścian w pokojach i korytarzach, drobne prace naprawcze, przygotowanie do nowego sezonu

Pływalnia „Równa” – uszczelnienie niecki basenu, częściowa wymiana glazury, renowacja rur infrastruktury basenowej, drobne prace naprawcze

W związku z bardzo niskim stanem wody w Zalewie Witoszówka od poniedziałku, 18 maja Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego w Bosmanacie jest nieczynna do odwołania.

/OSiR/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Blisko 300 osób w kwarantannie
Następny artykułMieszkańcy wybrali imiona dla pierwszych w Świdnicy autobusów elektrycznych