Strona główna Sport Inne Tegoroczny Aktywny Dolny Śląsk odwołany

Tegoroczny Aktywny Dolny Śląsk odwołany

0

Niestety mamy do przekazania kiepską informację dla naszych klubów sportowych oraz innych instytucji aplikujących w tym roku o dodatkowe fundusze w Programie Aktywny Dolny Śląsk w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tegoroczna kwota 1,35 mln złotych miała być rozdysponowana na projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. Podmioty miały szansę na otrzymanie wsparcia w kwocie do 20 tysięcy złotych.

Z przykrością informujemy, iż w związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19, w dniu 30 kwietnia 2020 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchylił uchwałę z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami (regulacja wchodzi w życie po upływie 14 dni). Oznacza to, że wszelkie działania związane z V edycją Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego nie będą już podejmowane, w tym etap głosowania nad wnioskami już złożonymi jak również późniejszy etap realizacji zwycięskich zadań. Mamy nadzieję, że ta trudna sytuacja epidemiologiczna zakończy się lub znacząc ograniczy jak najszybciej co pozwoli nam powrócić do idei wojewódzkiego budżetu obywatelskiego co na pewno poprzedzi nowa uchwała Sejmiku Województwa – czytamy w komunikacie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami konkursu w grupie sportowej były dwa nasze projekty z terenu powiatu świdnickiego. Mowa o imprezie biegowej Gruszka Run i cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci organizowanym przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułRemont „modliszówki”. Trwają prace na II etapie [FOTO]
Następny artykułObchody majowe inne niż zwykle. Tegoroczne świętowanie symboliczne lub wirtualne