Strona główna Wydarzenia Świdnica Szukają imion dla nowych autobusów. Zgłoszono 156 propozycji

Szukają imion dla nowych autobusów. Zgłoszono 156 propozycji

18

Dzik i Gryf, Bateryjka i Elektra, czy może Księżna Agnieszka i Świdnicki Książę? Świdniczanie dostali możliwość wskazania, jak będą się nazywać dwa elektryczne autobusy miejskie, które niebawem wyruszą na ulice Świdnicy.

Z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy pod koniec kwietnia ogłoszony został konkurs na nazwanie pierwszych w mieście elektrycznych autobusów. W ramach pierwszego etapu plebiscytu, świdnickiego MPK zbierało nadesłane przez mieszkańców propozycje imion. Tych wpłynęło aż 156.

Bardzo dziękujemy za nadesłane przez Państwa propozycje imion dla naszych nowych autobusów elektrycznych. Mieliśmy duży problem z wyborem, ale po długich dyskusjach na podium uplasowały się trzy pary nazw: Dzik i Gryf, Bateryjka i Elektra oraz Księżna Agnieszka i Świdnicki Książę. Teraz zapraszamy do kolejnego etapu zabawy – głosujcie, a my oczywiście zwycięskie propozycje nagrodzimy – mówi Tomasz Kurzawa, prezes świdnickiego MPK. Głosowanie internetowe odbywa się na profilu społecznościowym miasta na Facebooku „Świdnica – rynek z tradycjami”, gdzie też mieszkańcy mogą wskazać jedną parę imion, która podoba im się najbardziej.

Dwa dwunastometrowe autobusy elektryczne marki Volvo na trasy linii 1 oraz 6 wyjadą w drugiej połowie maja. Każdy pojazd może pomieścić ponad 70 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących. Autobusy zasilane są bateriami trakcyjnymi o pojemności 200 kWh, które umożliwią przejazd na jednym ładowaniu trasy o długości powyżej 100 kilometrów. Ładowanie odbywać się będzie w zajezdni MPK poprzez gniazdo plug-in oraz przez pantograf opuszczany na specjalne szyny umieszczone na dachu pojazdu. Ich zakup dofinansowany został ze środków NFOŚiGW.

/UM Świdnica, MPK Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułInformacja Turystyczna i Wieża Ratuszowa czekają na turystów
Następny artykułOddział chirurgii świdnickiego szpitala wrócił do pracy