Strona główna Wydarzenia Starostwo przygotowało izolatorium dla osób objętych kwarantanną. Udzielono też wsparcia medykom z...

Starostwo przygotowało izolatorium dla osób objętych kwarantanną. Udzielono też wsparcia medykom z terenu powiatu

0

Około 100 tys. złotych z rezerwy kryzysowej przeznaczyło dotychczas świdnickie starostwo powiatowe na działania związane z przeciwdziałaniem i zwalczaniem pandemii koronawirusa. Środki trafiły do medyków z regionu, a także pokryły koszt zakwaterowania żołnierzy sprowadzonych do Świdnicy i utworzenia izolatorium dla osób objętych kwarantanną.

Schronisko młodzieżowe przy ulicy Kanonierskiej

Podczas posiedzenia Rady Powiatu Świdnickiego, które odbyło się 13 maja, starosta Piotr Fedorowicz potwierdził, że zaistniała konieczność skorzystania z rezerwy budżetowej przeznaczonej na zarządzanie kryzysowe. – Na zaopatrzenie pogotowia przeznaczyliśmy 20 tys. złotych. 10 tys. złotych przeznaczyliśmy na zakup sprzętu dla jednostek medycznych działających na terenie powiatu świdnickiego – mowa tu o szpitalu „Latawiec”, pogotowiu ratunkowym i szpitalu Mikulicz. Zawarliśmy też umowę ze świdnickim przedsiębiorcą o wspólnym finansowaniu wykonania przyłbic dla naszego szpitala – na co też przeznaczyliśmy 10 tys. złotych – wyliczał starosta.

Jak dodał, na zlecenie wojewody każdy powiat musiał też wskazać miejsce, w którym możliwe byłoby uruchomienie izolatorium dla osób objętych kwarantanną. – Wyznaczony przez powiat obiekt to schronisko młodzieżowe przy Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Na przygotowanie, dostosowanie i obsługę tego obiektu przeznaczyliśmy kwotę prawie 25 tys. złotych – wyjaśnił Fedorowicz, zaznaczając, że do budynku przy ulicy Kanonierskiej w Świdnicy nie skierowano dotychczas żadnych osób.

Z polecenia wojewody starostwo zostało też zobowiązane do zorganizowania kwaterunku i wyżywienia jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej, która przez dwa tygodnie wspomagała świdnicką policję.

/mn/

Poprzedni artykułDwoje młodych ludzi pomogło zatrzymać pijaną kierującą
Następny artykułNowe nasadzenia w zrewitalizowanym parku nie przetrwały