Strona główna Wydarzenia Świdnica Służba Więzienna wsparła świdnickie schronisko

Służba Więzienna wsparła świdnickie schronisko

4

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy zebrali środki finansowe, za które kupili środki czystości i następnie przekazali je na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy.

To już kolejna akcja z czynnym udziałem funkcjonariuszy świdnickiego aresztu. Tym razem funkcjonariusze wsparli miejscowe schronisko dla zwierząt. – Chętnych do pomocy nie brakowało. Niemalże każdy z funkcjonariuszy posiada jakieś zwierzątko i dlatego wszyscy doskonale rozumieją trudną sytuację pokrzywdzonych i porzuconych. Jak twierdzą sami darczyńcy: właśnie w celu wsparcia bezdomnych zwierząt i osób, które każdego dnia troszczą się o nie zdecydowaliśmy się przystąpić do akcji – mówi kpt. Bartłomiej Perlak, rzecznik świdnickiego aresztu.

Z kierownictwem schroniska ustalono, że placówka aktualnie potrzebuje środków dezynfekcyjnych oraz płynów służących do zachowania czystości. Zgodnie z sugestią właśnie takie artykuły zostały zakupione przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. – W dniu 20 maja 2020 roku zebrane środki zostały przekazane na ręce kierownika Schroniska, który wyraził wdzięczność za przekazane dary. Jak stwierdził kierujący placówką Krystian Botew w czasie epidemii potrzebujemy ogromne ilości środków higieny i czystości, aby zapewnić zwierzętom godne warunki i bezpieczeństwo, co pozostaje naszym priorytetem. Dlatego też przekazane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej środki z całą pewnością zostaną dobrze wykorzystane – dodaje Perlak.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Dwa nowe przypadki zakażenia
Następny artykułZostań współtwórcą „Lata na podwórku”! Ładne Historie szukają wolontariuszy