Strona główna Sport Inne „Skok w marzenia” – ruszyła czwarta edycja programu stypendialnego dla sportowców!

„Skok w marzenia” – ruszyła czwarta edycja programu stypendialnego dla sportowców!

0

Sieć handlowa Netto razem z Fundacją Moniki Pyrek rozpoczęła nabór do czwartej edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”. Już około 30 wybitnie utalentowanych młodych sportowców skorzystało z pomocy Funduszu. Zgłoszenia kolejnych osób przyjmowane są do końca maja tego roku.

Miłość do sportu i niepohamowana chęć zarażania tą pasją wszystkich dookoła – to idea, dzięki której powstała Fundacja Moniki Pyrek, tyczkarki i olimpijki. Do realizowania tej misji przyłączyło się również Netto. W tym celu sieć handlowa wraz z założycielką Fundacji, trzy lata temu uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”. Inicjatywa zrodziła się z chęci wsparcia młodych i wybitnie utalentowanych osób w rozwoju ich sportowych karier. Dotąd z tej możliwości skorzystało już prawie 30 polskich sportowców.

Obecnie trwa nabór do IV edycji Funduszu. Swoją kandydaturę mogą zgłaszać osoby w wieku 16-25 lat, przejawiające ponadprzeciętny talent w dowolnej dziedzinie sportu i chcące rozwinąć skrzydła. Zasady są proste – wystarczy nagrać i opublikować film z prezentacją kandydata oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 maja 2020 roku. Nagrodę, czyli stypendium sportowe w wysokości 10 tysięcy złotych (wypłacane w miesięcznych transzach), a także fachową opiekę merytoryczną otrzyma 10 wybranych osób. Stypendyści zostaną wyłonieni przez Radę Funduszu, w której zasiadają: prezes Fundacji Monika Pyrek, prezes Netto Janusz Stroka, podróżnik Aleksander Doba oraz dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć sportowe talenty, szczególnie w tym trudnym czasie, który stawia tak wiele wymagań i ograniczeń w świecie sportu – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – W młodych ludziach tkwi ogromny potencjał, który niewątpliwie warto wykorzystać jak najlepiej. Jednak talent i praca to nie wszystko. Aby ten drzemiący w młodym człowieku potencjał mógł się rozwinąć, potrzebne jest odpowiednie wsparcie. I my chcemy się do tej misji przyłączyć. Poprzednie edycje pozwoliły nam poznać wspaniałych młodych ludzi, pełnych pasji i zaangażowania, którzy dzięki finansowemu wsparciu mogli dalej się rozwijać i spełniać swoje marzenia. Mamy nadzieję, że również przyszli stypendyści z powodzeniem wykorzystają swoją szansę i będą kontynuować lub rozpoczną swoją karierę sportową, która pozwoli osiągnąć im niejeden sukces. Czekamy na to z niecierpliwością – dodaje.

Dotychczasowi stypendyści, wybrani podczas trzech poprzednich edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach sportu, także w sporcie seniorskim. Wśród nich są m.in. amatorzy kolarstwa, triathloniści, pływacy, tyczkarze i wielu innych. Na swoim koncie mają tytuły mistrzów świata czy zdobycie kwalifikacji olimpijskich.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do IV edycji Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia” znajdują się w zakładce Fundusz Stypendialny na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl/fundusz-stypendialny oraz na profilach Fundacji Moniki Pyrek na Facebooku i Instagramie.

/Biuro Prasowe Netto/

Poprzedni artykułKoronawirus w Domu Seniora Marconi: Sytuacja opanowana, potrzebny personel
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. Ponad 70 osób w kwarantannie