Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Rozdzielono środki z Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dotacje wspomogą budowę chodników i oświetlenia

Rozdzielono środki z Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dotacje wspomogą budowę chodników i oświetlenia

1

Aż 99 dolnośląskich gmin wystąpiło o udzielenia wsparcia finansowego z Funduszu Pomocy Rozwojowej. Środki z budżetu województwa w wysokości 3 mln złotych pozwoliły na udzielenie dotacji jedynie 27 samorządom. Wśród nich znalazły się dwie gminy z terenu powiatu świdnickiego.

zdjęcie ilustracyjne

Ponad 112 tys. złotych trafi do gminy Marcinowice. – Dzięki środkom Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w Wirach powstanie parking oraz chodnik wraz z oświetleniem w okolicach cmentarza. Chodnik od przystanku w kierunku boiska z oświetleniem ulicznym wykonany zostanie również w Kątkach – informuje Urząd Gminy.

Również 112 tys. złotych otrzyma gmina Jaworzyna Śląska. Środki wspomogą budowę oświetlenia na ul. Klonowej, Dębowej i Jodłowej w Jaworzynie Śląskiej. W ramach prac zostanie zamontowanych 30 energooszczędnych latarni ledowych. Roboty powinny zostać zakończone w czerwcu tego roku.

O udzielenie wsparcia z Funduszu Pomocy Rozwojowej wnioskowały także Świebodzice (budowa oświetlenia przejść dla pieszych i zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 4), gmina Dobromierz (modernizacja sieci wodociągowej w Jaskulinie), a także gmina Świdnica (budowa oświetlenia przejść dla pieszych w Słotwinie i Pszennie w ciągu drogi krajowej nr 35). Możliwość uzyskania dotacji, pozwalających na realizację zgłoszonych przez samorządy projektów, zależeć będzie w przypadku pojawienia się oszczędności w budżecie województwa i programie DFPR.

/mn/

Poprzedni artykułGenerator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie firmy TECH Sterowniki
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń