Strona główna 112 Poszukiwany ukrył się w skrzyni na pościel

Poszukiwany ukrył się w skrzyni na pościel

2

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w związku z zaległą karą pozbawienia wolności. Kilkukrotnie zmieniał swoje miejsce zamieszkania, a kiedy policjanci wpadli na jego trop, był zdumiony, że odkryli kryjówkę.

Codzienna służba policjanta to nie tylko przeprowadzane interwencje, to nie tylko kontrole drogowe, ale to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które ukrywają się chcąc uniknąć  zasądzonych przez wymiar sprawiedliwości kar. Funkcjonariusze w takich przypadkach sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać osoby poszukiwane – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
Tak właśnie było i tym razem. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podejrzewali, że właśnie tam  może przebywać poszukiwany 46-latek. Ustalenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć konfrontacji z policjantami schował się pod łóżkiem w skrzyni na pościel.  Mężczyzna nie krył zdumienia, kiedy funkcjonariusze ujawnili jego kryjówkę.
Poszukiwany został przewieziony do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok.

/Źródło KPP w Świdnicy/