Strona główna 0_Slider Ponad 15 mln złotych kar nałożonych przez sanepid w całym kraju. 156...

Ponad 15 mln złotych kar nałożonych przez sanepid w całym kraju. 156 tysięcy w powiecie świdnickim

13

Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 służby sanitarno-epidemiologiczne w całym kraju wydały ponad trzy tysiące decyzji administracyjnych z powodu lekceważenia przepisów epidemicznych. Na całym Dolnym Śląsku nałożono dotychczas 290 kar, z czego 15 w powiecie świdnickim.

Jak ustalił portal OKO.press, z oficjalnych danych Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że od 1 kwietnia do 27 maja powiatowe inspektoraty sanitarne w całej Polsce nałożyły 3 069 kar finansowych na łączną kwotę ponad 15 mln 150 tys. złotych. Najwięcej decyzji o ukaraniu wydano dotychczas na Mazowszu – opiewają one na około 4 mln złotych. W przypadku województwa dolnośląskiego nałożono ponad 290 kar w łącznej wysokości 1,2 mln zł.

Od początku działań do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy wpłynęło 58 notatek policyjnych, na podstawie których, wszczęto 18 postępowań administracyjnych. Prowadzone postępowania dotyczą: naruszenia zakazu przemieszczania się osób na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej bez uzasadnionej przyczyny w czasie stanu epidemii, naruszenie obowiązku poddania się obowiązkowej kwarantannie przez osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej, oraz naruszenie zakazu organizowania spotkań niezależnie od ich rodzaju z osobami nie będącymi osobami najbliższymi w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – kodeks karny lub osobami najbliższymi pozostającymi z tymi osobami we wspólnym pożyciu – wyjaśnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy.

Do 28 maja 2020 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy wydał 15 decyzji, na łączną kwotę 156 000 złotych.

/mn/

Poprzedni artykułPodwójne święto Marii Kunic. 410. rocznica urodzin i 370. rocznica wydania dzieła „Urania propitia”
Następny artykułTo już piąty rok bez Kuby! [VIDEO]