Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarski sezon 2019/2020 definitywnie zakończony!

Piłkarski sezon 2019/2020 definitywnie zakończony!

1

To już jest pewne! Piłkarze i piłkarki z niższych seniorskich klas rozgrywkowych, a także drużyny dziecięce i młodzieżowe nie wrócą już na boiska w sezonie 2019/2020. Rozgrywki definitywnie zostały zakończone. Taka decyzja zapadła podczas wideokonferencji Polskiego Związku Piłki nożnej z macierzystymi – Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej na terenie całego kraju. 

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej?

 

Co to oznacza?

W wielkim skrócie, to o czym już informowaliśmy. Wygrała opcja, którą popierała zdecydowana większość Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, czyli awanse, ale bez spadków. W IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych żadna z drużyn nie pożegna się ze swoją klasą rozgrywkową. Zwycięzcy lig wywalczą z kolei przepustkę na wyższy szczebel. Najwięcej niewiadomych pozostaje w szeregach Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni wygrali swoją grupę wschodnią IV ligi. Na zachodzie najlepszy okazał się z kolei Apis Jędrzychowice. Oba kluby złożyły w wymaganym terminie dokumenty licencyjne uprawniające je do występów na szczeblu III ligi i obecnie trwa ich weryfikacja przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej planuje żeby sprawa awansu do międzywojewódzkiej III ligi rozegrała się na boisku. Decydująca potyczka Dabro-Bau Polonii-Stali i Apisu mogłaby odbyć się na początku lipca. Wciąż czekamy jednak na oficjalne rozstrzygnięcia w tym temacie. Druga sprawa na którą czekają świdniczanie to sprawa Pucharu Polski. Przypomnijmy, że nasi piłkarze po sześciu wygranych meczach (bilans goli: 43:7) są już w wielkim finale rozgrywek na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wciąż liczą się w walce o awans na szczebel ogólnopolski. W finale regionalnym naszym rywalem jest przedstawiciel klasy A – Śnieżnik Domaszków. Wkrótce powinniśmy z pewnością również poznać plan dokończenia tych rozgrywek przez władze Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. 

/MDvR/  

 

Poprzedni artykułOddział chirurgii świdnickiego szpitala wrócił do pracy
Następny artykułPrzedszkola szykują się na przyjęcie dzieci. Które placówki ruszą od poniedziałku 11 maja?