Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym. Ośmiu kierowców przesiądzie się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym. Ośmiu kierowców przesiądzie się na fotel pasażera

2

Kolejnych ośmiu kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Świdniccy policjanci ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali kolejnych 8 kierowców. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 21 do 64 lat, którzy w terenie zabudowanym – przy obowiązujących ograniczeniach do 40 i 50 km/h – jechali z prędkością od 96 do nawet 120 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany na terenie Jaworzyny Śląskiej 18 maja w związku ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mercedes na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 120 km/h, czyli jechał aż o 70 km/h za szybko – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto z a popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz na ich konta trafiło po 10 punktów karnych – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSprzątają, pocieszają, pomagają. Świdnickie zuchy w czasie pandemii
Następny artykułJak będą przebiegać egzaminy i rekrutacja do szkół? Minister edukacji przedstawił szczegóły