Strona główna Wydarzenia O czym pamiętać dobierając kolory w sypialni?

O czym pamiętać dobierając kolory w sypialni?

0

Sypialnia to bardzo szczególne miejsce w każdym domu. Daje uczucie spokoju, komfortu i umożliwia odpoczynek. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest to, w jaki sposób zostanie ona urządzona. A nie ma bardziej wpływającego na poprawną estetykę elementu niż kolorystyka danego pomieszczenia. Na co zatem powinno się zawracać uwagę podczas dobierania kolorów w sypialni?

Jaka powinna być sypialnia?
Żeby móc poprawnie dobrać kolory w sypialni, powinno się najpierw wiedzieć, jaka jest dobra sypialnia. A to jest wbrew pozorom całkiem trudne dla osoby niezajmującej się na co dzień urządzeniem wnętrz. Dobra sypialnia to takie pomieszczenie, które charakteryzuje się trzema cechami. Musi być po pierwsze estetyczna, praktyczna i stylowa. Co ciekawe, wszystkie te cechy można osiągnąć za pomocą dobrania w jej wnętrzu określonych kolorów. Jakie zatem barwy powinno się stosować, a jakich powinno się unikać?

Jakie kolory powinny być w sypialni?
Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Zawarte w niej kolory muszą cechy te ułatwiać, a nie utrudniać. Jakich kolorów powinno się zatem unikać? Zrezygnować trzeba przede wszystkim z kolorów jaskrawych i intensywnych. Podobnie sprawa się ma ze stosowaniem zbyt mocnego i intensywnego światła oraz zbyt fantazyjnych kształtów, które często przyjmują tanie meble. Idealne kolory w sypialni, to te uniwersalne. Są nimi barwy białe, szare i beżowe. Doskonale uspokajają nastrój w pomieszczeniu, co przekłada się w bezpośredni sposób na jakość snu i wypoczynku. Jeśli chodzi natomiast o kolor oświetlenia, to przede wszystkim powinien być on utrzymany w nieco niższych temperaturach, czyli powinien to być kolor światła biały ciepły. Zdecydowanie odradza się stosowanie koloru białego zimnego, ponieważ jest on zbyt ostry, a przez to nie będzie sprzyjał wygodnemu odpoczynkowi.

A co z meblami?
Kolory w sypialni to jednak nie tylko ściany i oświetlenie, lecz również kolory mebli. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy dobiera się łóżka do sypialni czy też inne element wyposażenia. Z całą pewnością odradza się stosowanie mebli typowo salonowych, które często wykorzystywane są w sypialni. Przykładowo narożniki są przeważnie utrzymane w jaskrawej kolorystyce, która zupełnie nie pasuje do pomieszczenia, jakim jest sypialnia. Poleca się stosowanie zwykłych łóżek, najlepiej wykonanych z drewna, ponieważ ten właśnie materiał zapewni zdecydowanie największą przytulność. Szczególnie poleca się wybranie drewna z dębu lub sosnowego, ponieważ cechują się one największą trwałością, a także odpornością na uszkodzenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWegetował na ulicy. Grześ czeka na dom
Następny artykuł28 ton złota i kosztowności ukrytych w Roztoce? Badacze podają lokalizację, właściciele posiadłości zabierają głos