Strona główna 112 Niewybuch w ogródku

Niewybuch w ogródku

1

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. W środę, podczas prac ogrodowych na niebezpieczne znalezisko natknął się mieszkaniec gminy Strzegom.

20 maja na terenie gminy Strzegom podczas prac ogrodowych znaleziony został niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komisariatu Policji w Strzegomiu. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchu w postaci skorodowanego granatu, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPiwo bezalkoholowe – 5 faktów, które warto znać!
Następny artykułObiekty sportowe w gminie Świdnica otwarte