Strona główna 112 Meble wyrzucane przez okno, libacja pod okiem kamery i łabędź spacerujący ulicą....

Meble wyrzucane przez okno, libacja pod okiem kamery i łabędź spacerujący ulicą. Interwencje straży miejskiej

1

Od 22 do 28 maja świdnicka Straż Miejska przeprowadziła 141 interwencji. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

23 maja 2020 roku o godz. 11.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania starych mebli przez okno jednego z mieszkań na IV piętrze przy ulicy Langiewicza. Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Strażnicy wyjaśnili również w jaki sposób należy opróżniać mieszkanie ze strych mebli i gdzie powinny one potem trafić.

24 maja 2020 roku o godz. 10.50 operator monitoringu wizyjnego zgłosił dyżurnemu straży miejskiej, iż na jednej z ławek na placu Grunwaldzkim grupa osób spożywa alkohol. Imprezę szybko przerwali funkcjonariusze straży. Miłośnicy trunków zostali ukarani mandatami karnymi. Wyjaśniono im również przepisy dotyczące spożywania alkoholu w przestrzeni publicznej.

26 maja 2020 roku o godz. 9.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zadymienia okolic ulicy Kliczkowskiej. Zgłaszający podejrzewał spalanie odpadów, gdyż zapach dymu wyraźnie wskazywał, że spalane są jakieś tworzywa sztuczne. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował źródło zadymienia. Okazało się, iż w jednym z przydomowych ogródków, jego właściciel wypalał przewody elektryczne w celu pozyskania miedzi. Strażnicy nakazali natychmiastowe ugaszenie ognia, sprawca został ukarany mandatem karnym.

26 maja 2020 roku o godz. 20.06 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki TOYOTA, który był zaparkowany przy ulicy Zamenhofa. Pojazd był zamknięty jednak wszystkie jego szyby były uchylone. Funkcjonariusze straży miejskiej ustalili właścicielkę pojazdu, którą poinformowali o konieczności zabezpieczenia samochodu. Dzięki zgłoszeniu przechodnia i szybkiej reakcji strażników z pojazdu nic nie zginęło.

27 maja 2020 roku o godz. 18.00 operator monitoringu wizyjnego zgłosił dyżurnemu straży miejskiej, iż na placu Grunwaldzkim grupa osób spożywa alkohol niemal bezpośrednio pod kamerą monitoringu. Już po chwili wszyscy sprawcy zostali ukarani przez patrol straży miejskiej. Pomimo, iż Plac Grunwaldzki jest doskonale monitorowany, niemal każdego dnia dochodzi tam do podobnych zdarzeń.

27 maja 2020 roku o godz. 18.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące 7 – letniego chłopca jeżdżącego samodzielnie na małym quadzie w rejonie ulicy Okrężnej. Gdy patrol pojawił się na miejscu quad parkował już w garażu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z ojcem dziecka na temat zagrożeń wynikających z takiej sytuacji.

28 maja 2020 roku o godz. 12.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące łabędzia spacerującego środkiem ulicy Wałbrzyskiej. Ptak miał problemy z oderwaniem się od ziemi. Tuż przed przybyciem patrolu, w starcie pomógł mu pies, który zainteresował się tak niecodziennym gościem. Łabędź odleciał w kierunku zalewu.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/