Strona główna Wydarzenia Świdnica “Latawiec” szykuje się do wznowienia zabiegów planowych

“Latawiec” szykuje się do wznowienia zabiegów planowych

1

Kolejne szpitale na terenie kraju otwierają poradnie specjalistyczne i przygotowują się do wznowienia planowych przyjęć i zabiegów. Także w świdnickim “Latawcu” planowane jest wznowienie zabiegów operacyjnych. Pacjenci będą musieli stosować się do wydanych zaleceń.

20 marca 2020 roku na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia ogłoszono na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stan epidemii i wprowadzono istotne ograniczenia w bieżącym funkcjonowaniu wszystkich podmiotów leczniczych. Obecnie, w miarę poprawy sytuacji epidemicznej w kraju zachodzi konieczność przywrócenia bezpiecznej działalności planowej podmiotów leczniczych, w tym wykonywania planowych zabiegów operacyjnych. W tym celu w naszym Szpitalu wznowiono konsultacje anestezjologiczne przedoperacyjne w ramach gabinetu konsultacyjnego, aktualnie z opcją rejestracji telefonicznej na wizytę – piszą przedstawiciele świdnickiego szpitala.

W związku z powyższym medycy proszą pacjentów rejestrujących się do gabinetu konsultacyjnego o przygotowanie się do tej wizyty i uwzględnienie własnej sytuacji epidemiologicznej. W czasie oczekiwania na umówioną wizytę (minimum 7 dni przed nią) oraz w okresie między wizytą a przyjęciem do szpitala zalecana jest autoizolacja z uwzględnieniem poniższych zasad:

  • właściwa higiena rąk,
  • noszenie maski,
  • zaprzestanie kontaktów,
  • monitorowanie temperatury ciała 2 x dziennie.

Ponieważ rozwój zakażenia w okresie okołooperacyjnym związany jest w ciężkimi powikłaniami, pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta i może wpłynąć na rokowania, należy odroczyć wizytę do 14 dni w przypadku, jeśli:

  • jesteście Państwo objęci kwarantanną lub izolacją w związku z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-COV-2,
  • w ostatnich 24 h przez wizytą wystąpiła u Państwa : gorączka, kaszel lub duszność,
  • jeśli w okresie ostatnich 14 dni mieli Państwo kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie SARS-COV-2 (osoba objęta kwarantanną) lub osobą podejrzaną o zakażenie (nadzór).

Po upływie tego czasu należy ponownie skontaktować się telefonicznie.

/SP ZOZ w Świdnicy, opr. mn/