Strona główna Wydarzenia Świdnica Kościół Pokoju powraca do nabożeństw z udziałem wiernych

Kościół Pokoju powraca do nabożeństw z udziałem wiernych

0

Po ponad dwumiesięcznej przerwie świdnicka świątynia wpisana na listę dziedzictwa UNESCO ponownie będzie gościć wiernych. – Zwlekałem z tą decyzją dość długo. Mimo że tęsknię za spotkaniami z wiernymi, to ich zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Obserwuję rozwój epidemii i uznałem, że możemy już zaczynać, ostrożnie i odpowiedzialnie – mówi ks. bp Waldemar Pytel.

fot. Kościół Pokoju w Świdnicy

W niedzielę 31 maja o godzinie 10.00 bp Pytel odprawi nabożeństwo z okazji Zesłania Ducha Świętego. – To szczególne ważne dla chrześcijan święto, oby Duch Święty przyniósł nam spokój i wzmocnił nas w tym niełatwym czasie. Nabożeństwo rozpoczniemy utworem „Otwierajcie piękne bramy, w Boży Dom prowadźcie mnie”, który obecnie brzmi szczególnie wymownie. 300-letnia pieśń, którą napisał Benjamin Schmolck, najbardziej znany z pastorów Kościoła Pokoju, do dziś jest śpiewana przez luteran na świecie. Będzie motywem przewodnim naszego nabożeństwa, w trakcie którego zostanie udzielona komunia święta – zapowiada biskup.

Dotychczas, w czasie internetowych nabożeństw odbywających się w czasie epidemii i obowiązywania wprowadzonych przez rząd ograniczeń, w kościelnych ławkach rozwieszane były zdjęcia parafian. Fotografie Kościoła Pokoju, wypełnionego w ten symboliczny sposób wiernymi, obiegły krajowe i światowe media.

Przypomnijmy, Kościół Pokoju od dwóch tygodni jest otwarty dla turystów, a w każdy weekend oferuje im dodatkowe atrakcje. Nie inaczej będzie tym razem, a z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka, szczególnie mile widziane będą rodziny z dziećmi.

  • „piątek o piątej” – 29 maja o godz. 17.00 goście poszukiwać będą skarbów na placu Pokoju wspólnie z przewodniczkami Martą Miniewicz i Anną Motyką,
  • „koncertowa sobota” – 30 maja o godz. 12.00 odbędzie się minikoncert: kantor dr Maciej Bator zagra wspólnie z synami, 5-letnim Leonardem i 7-letnim Bernardem. W tym rodzinnym wykonaniu usłyszymy Psalm 90 /Bert Matter/ i Hayducki /Mikołaj z Krakowa/.
  • „z wizytą w niedzielę” – 31 maja o godz. 12.00 na osobistą gawędę o Kościele Pokoju zaprasza jego gospodarz, ks. bp Waldemar Pytel.

Kościół został przystosowany do przepisów sanitarnych: jest zaopatrzony w maty dezynfekujące i płyny do dezynfekcji. Goście są proszeni o korzystanie z maseczek i zachowanie odpowiednich odległości.

/Kościół Pokoju, opr. mn/

Poprzedni artykułSposoby na inwestowanie w kruszce
Następny artykułŚlężański Szlak św. Jakuba z przystankiem w Tworzyjanowie