Strona główna 0_Slider Kościół Pokoju otwiera się dla zwiedzających

Kościół Pokoju otwiera się dla zwiedzających

0

Po  dwumiesięcznej przerwie drewniana świątynia z listy UNESCO znów otwiera się dla turystów i mieszkańców. Od piątku 15 maja będzie można  wejść do Kościoła Pokoju.

Fot. Dariusz Nowaczyński

– Bardzo się cieszymy, że znowu możemy się zobaczyć. Cisza i pustka panujące przez dwa miesiące na placu Pokoju były dla nas dojmujące. To widok i odczucia, jakich wcześniej nie znaliśmy. Epidemia pokazała, że to miejsce żyje przede wszystkim dzięki wam i dla was – mówią Bożena Pytel i ks. bp Waldemar Pytel, gospodarze obiektu.

Z okazji otwarcia wszyscy odwiedzający w weekend 15-17 maja wraz z zakupem cegiełki upoważniającej do wejścia otrzymają specjalny list od biskupa. Dodatkowo dziesięć pierwszych osób lub rodzin, które odwiedzą nas w najbliższy piątek, otrzyma nową planszówkę „Jak zbudowano Kościół Pokoju w Świdnicy”. To wyjątkowa gra edukacyjna, wymyślona przez świdnickich licealistów; nie można jej kupić – będzie prezentem dla Państwa.

Przez wszystkie majowe weekendy przygotowaliśmy szereg atrakcji: – „piątek o piątej” – 22 i 29 maja o g.17 proponujemy zwiedzanie-niespodziankę; szczegóły już wkrótce na stronie Kościoła Pokoju; – „koncertowa sobota” – 16, 23 i 30 maja o g.12 zapraszamy na minikoncert w wykonaniu naszego kantora, dr. Macieja Batora; – „z wizytą w niedzielę” – 17, 24 i 31 maja o g.12 po Kościele Pokoju będzie osobiście oprowadzał ks. bp Waldemar Pytel. Kościół Pokoju będzie otwarty od poniedziałku do soboty w g.9-18, a w niedziele w g.12-18. Będą przestrzegane obowiązujące zasady bezpieczeństwa: w kościele zostaną wyłożone maty dezynfekujące oraz płyny do dezynfekcji.

Gospodarze świątyni proszą o korzystanie z maseczek i zachowanie stosownych odległości. Zachęcamy do zwiedzania kościoła, ale także do spacerów po placu Pokoju, który teraz pięknie się zieleni i rozbrzmiewa śpiewem ptaków. Jego wnętrze okolone kilometrowym murem to swoiste arboretum z 200-letnimi lipami, z wiekowymi dębami, kasztanowcami, jaworami i modrzewiami. Miejsce kojące, refleksyjne, idealne dla wszystkich zmęczonych długą izolacją w domach.

/Źródło Kościół Pokoju/

Poprzedni artykułBiało-zieloni po kolejnych treningach [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułRestauracje i salony urody wznowią działalność na specjalnych zasadach. Zmiany także w innych obszarach