Strona główna Wydarzenia Koleje Dolnośląskie przywracają część połączeń

Koleje Dolnośląskie przywracają część połączeń

0

Od 1 maja na swoje trasy wraca część pociągów Kolei Dolnośląskich. Zmiany obejmą w sumie 18 połączeń, których kursowanie było do tej pory skrócone lub zawieszone. Najwięcej połączeń pojawi się w weekendowych rozkładach jazdy.

Decyzję o wznowieniu części połączeń Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z samorządem województwa dolnośląskiego. Nadal obowiązują jednak pozostałe zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia 2020 roku. – Staramy się dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację epidemiczną i gospodarczą. Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu dotyczące odmrażania gospodarki, otwierające m.in. galerie handlowe, obiekty kulturalne czy też hotele, zdecydowaliśmy o wznowieniu części połączeń – wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Wznowienie połączeń dotyczy głównie tras łączących dolnośląskie miasta ze stolicą województwa, a także odcinków prowadzących do regionów turystycznych. Pasażerowie będą mogli skorzystać zwłaszcza ze zwiększonej liczby pociągów w weekendy. Stale monitorujemy frekwencję na poszczególnych trasach a decyzje dotyczące każdego połączenia poddawane szczegółowej analizie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wobec stopniowo znoszonych przez rząd ograniczeń i zarazem zbliżającego się sezonu turystycznego Dolnoślązacy potrzebują dodatkowych kursów tłumaczy Rodak. To element szerszego, ale zarazem elastycznego planu przywracania połączeń, nad którym pracujemy.

Przywrócone zostaną dodatkowe połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.

Nastąpi również zmiana częstotliwości kursowania pociągu z Żar (odjazd 11:11) do Legnicy (12:29), który będzie teraz kursował codziennie, oraz pociągu z Kłodzka (odjazd 17:08) do Wrocławia Głównego (przyjazd 18:35), który będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Zmiany obejmą też okresowe skrócenie relacji z Legnicy do Kłodzka o 6:21 oraz w stronę powrotną z Kłodzka o 12:55, która w soboty, niedziele i święta kursować będzie do Kamieńca Ząbkowickiego.

Przywrócone do pełnej relacji zostanie natomiast połączenie z Głogowa (odjazd 8:37) do Wrocławia (przyjazd 10:39), które czasowo było skrócone do Legnicy (przyjazd 9:35).

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie internetowej przewoźnika.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułWeekend zniżek w Palarni Blend
Następny artykułDolny dziedziniec Zamku Grodno otwarty podczas majówki